PROGLAŠEN IGRAČEM KOLA / Kramarić prestigao Šukera: Postao Hrvat s najviše golova u Ligama petice

21.5.2024.
13:51

Kicker, ugledni njemački sportski magazin, baziran velikim dijelom na nogometu, izabrao je hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića za najboljeg igrača posljednjeg kola Bundeslige.

'ZAPLAVIMO ZAGREB' /

Dinamo nakon 17 godina sprema proslavu s navijačima na Trgu: 'Mnoge generacije su odrasle i nisu imale priliku to doživjeti'

U tom posljednjem, 34. kolu, Hoffenheim je izborio izlazak na europsku scenu nakon domaće pobjede protiv Bayerna od 4-2. Gosti iz Münchena su vodili 2-0 nakon samo šest minuta igre. U osmoj minuti Kramarić je asistirao za prvi pogodak domaćina, dok je u drugom poluvremenu hrvatski reprezentativac postigao tri gola, u 68., 85. i 87. minuti za veliki preokret i slavlje Hoffenheima.

Kicker je opisao sve majstorije koje je Kramarić režirao u ogledu protiv uglednog suparnika, ali i naveo kako je Kramarić godinama glavni adut Hoffenheima na putu do svih klupskih uspjeha.

Ove sezone 32-godišnji Kramarić je u Bundesligi ukupno postigao 15 pogodaka uz šest asistencija, a sezonu je zaključio na diobi šestog mjesta ljestvice strijelaca.

Kramarić dres Hoffenheima nosi od 2016. godine te je trenutačno na brojci od 115 prvenstvenih golova. Gledaju li se isključivo ligaški pogoci unutar jedne od Liga petica onda je Kramarić s golovima protiv Bayerna postao najbolji hrvatski strijelac svih vremena. Prestigao je Davora Šukera koji je u španjolskoj La Ligi postigao 114 pogodaka. Šuker je za Sevillu dao 76 golova, a za madridski Real 38.

U dresu hrvatske reprezentacije Kramarić je dosad skupio 91 nastup te 28 golova.