POBJEDA HAJDUKA /

Slaven Belupo ispao iz utrke za Europu na Zekićevom oproštaju od Koprivnice, Hajduk je slavio 1-0, pogotkom Jana Mlakara

Tekstualni prijenos utakmice Slaven Belupo - Hajduk mogli ste pratiti na portalu Net.hr

19.5.2023.
15:38
pixsell

Hajduk je na svom posljednjem gostovanju ovosezonskom izdanju HNL-a slavio u njima uvijek neugodnoj Koprivnici. Jedini pogodak na utakmici djelo je Jana Mlakara, igrača koji je danas nosio i kapetansku vrpcu do ulaska Marka Livaje. Pogodak za 'Bile' pao je u 37. minuti kada je Pukštas pronašao rupu u obrani, gurnuvši loptu Sahitija koji je prizemnim ubačajem pronašao Mlakara, čiji je zadatak bio pospremiti loptu u mrežu, u čemu je i uspio.

U drugom poluvremenu Slaven Belupo je došao do izjednačenja, ali minimalno zaleđe Marine uvjetovalo je poništavaju zgoditka. Utakmica nije bila gruba, Hajduk je rutinski držao kontrolu nad Farmaceutima koji nisu pokazali preveliku inicijativu, a u 94. minuti Livaja je propustio stopostotnu priliku za 0-2.

Splićani su tako pobjedom najavili finale Kupa protiv Šibenika, na ljestvici su drugi sa 68 bodova, dok je klub iz Koprivnice 7. sa 42 osvojena boda i matematički je ispao iz utrke za Europu.

Danas još igraju Šibenik i Osijek.

BLIŽI SE RASTANAK /

Trenerska ikona dobila dirljivu oproštajnu poruku navijača i dres koji mu je uručio klub kao zahvalu za njegov doprinos

KRAJ

Supersport HNL, 35. kolo

Koprivnica, Gradski stadion. Petak 19. svibnja, početak od 16 sati

Slaven Belupo - Hajduk 0:1

Slaven Belupo: Sušak - Talys, Božić, Soldo, Bosec - Mudražija, Marina - Perošević, Crnac, Hoxha - Krstanović

Hajduk: Lučić - Sigur, Awaziem, Borevković, Letaj - Pukštas, Fossati - Anello, Benrahou, Sahiti - Mlakar

90+4' U završnici nije bilo napetosti, Hajduk je rutinski priveo utakmicu kraju, još je Livaja na samom kraju propustio zabiti stopostotnu priliku

76' U igru je ušao Luka Vušković, zamijenio je Borevkovića.

73' Izlazi jedini strijelac pogotka na današnjoj utakmici, Jan Mlakar. U igru će Ćubelić

61' U igru ulaze Livaja, Melnjak i Krovinović, igrači koje je Leko odmorio u prvih sat vremena, a sada im je očito odlučio dati natjecateljski podražaj pred finale Kupa.

53' Zabili su domaćini, ali je pogodak poništen zbog minimalnog zaleđa. Bašić je tukao iz daljine, vratar Lučić nezgodno odbio prema natrčalom Marini koji je postigao pogodak, međutim on neće vrijediti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena, Hajduk zasluženo vodi

37' Vodi Hajduk! Zabio je današnji kapetan, Jan Mlakar. Jednostavnom akcijom izbacili su domaćine, Pukštas je gurnuo loptu na stranu ka Sahitiju koji je prizemnim ubačajem pronašao Mlakara koji je bio precizan

25' Kako je sada ovo spasio Sušak! Prvo je odbio Anellov oštri niski ubačaj, da bi na odbijenu stigao Benrahou i činilo se kao stopostotna prilika za postizanje zgoditka, međutim vratar Farmaceuta s tim se nije složio. Ostaje 0-0

17' Velika prilika za goste! Pukštas je ponovno u glavnoj ulozi, nakon ubačaja iz kornera našao se sam u petercu, ali je glavom gađao ravno u Sušaka

6' Atraktivno proigravanje Benrahoua za Sahitija, ali potonji nije zahvatio loptu kako je htio

5' Prva prilika na utakmici, Letaj je centrirao, a Pukštas je glavom pucao visoko iznad gola

1' Počela je utakmica

15:00 Stigli su sastavi. Kako se i očekivalo, trener Hajduka odlučio je odmoriti najvažnije igrače za finale Kupa pa je izveo momčad bez Livaje, Krovinovića, Ferra...

_______________________________________________________________

Slaven Belupo i Hajduk u ptak od 16 sati graju utakmicu preposljednjeg kola Supersport HNL-a. Ovaj dvoboj je rezulatski nebitan, kako god završilo Hajduk će sezonu završiti na drugom mjestu, a Slaven je već ispao iz borbe za pozicije koje vode u Europu.

Splićanima je ova utakmica posljednja prije njihove "utakmice sezone", finala Kupa sljedeće srijede protiv Šibenika.

"U momčadi ima pametnih momaka i onda im ne možeš prodavati maglu. Finale Kupa je najbitnije, ali postoji način na koji trebaš doći do finala Kupa. Moraš paziti na sebe, dobro se hraniti, odmarati... A finale Kupa je na jednu utakmicu i moraš napraviti sve što je u tvojoj moći da bi te Bog pogledao", izjavio je trener Hajdka Ivan Leko uoči utakmice, a trener Slavena Zoran Zekić, kojemu će ovaj susret biti posljednji na klupi Farmaceuta na domaćem terenu, je poručio:

"Nisam razmišljao o oproštaju, ali istina, ovo je moja zadnja utakmica u Koprivnici. Brzo mi je sve to prošlo. Bilo je puno uspona i padova, bilo je lijepih stvari i mislim da ću samo lijepe stvari i pamtiti. Ne znam što bih još rekao, ali evo, radi svega navedenog idemo odigrati dobru utakmicu protiv dobrog protivnika".