KOVAČIĆ NAPOKON OBJASNIO ŠTO ZNAČI NJEGOVA 'ČUDNA' POGOTKA: / Ovo pokazuje kakva je Mateo ljudina

10.12.2019.
17:27
JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je u subotu svoj prvi premierligaški pogodak, ali je njegov Chelsea poražen sa 1:3 na gostovanju kod Evertona. Everton je do pete ovosezonske pobjede došao pod vodstvom privremenog trenera Duncana Fergusona, koji je zamijenio otpuštenog Portugalca Marca Silvu.

Za plavu momčad iz Liverpoola utakmica je odlično započela, jer je već u 5. minuti Brazilac Richarlison doveo domaće u vodstvo. U efikasnijem drugom poluvremenu Dominic Calwert-Lewin je u 49. minuti udvostručio prednost Evertona, da bi tri minute poslije Mateo Kovačić iz voleja sa više od 20 metara smanjio zaostatak momčadi Franka Lamparda.

LEGENDA CHELSEAJA NAHVALILA KOVAČIĆA KAO NITKO DOSAD: /

'On je jednostavno klasa za sebe, jednostavno dominira

Objasnio proslavu

Mnogi su primijetili njegovu proslavu pogotka koja je izgledala malo dječje, ali za nju postoji jako dobar razlog.

"Dugo sam pripremao tu proslavu jer nisam zabio nijedan pogodak prošle sezone, imao sam dovoljno vremena smisliti nešto takvo. To je proslava za moje nećakinje. Imam dvije nećakinje, a jedna od njih ima Downov sindrom. To je gesta koju one često rade kad su sa mnom, obožavam ih i ta proslava je za njih", rekao je hrvatski reprezentativac za klupsku televiziju Chelsea TV.