KOPENHAGEN RAZBIO BAŠAKŠEHIR, ŠAHTAR IZBACIO WOLFSBURG IZ EUROPSKE LIGE: / Pongračiću puna minutaža u teškom porazu

Obje utakmice završene su istim rezultatom, s 3:0 za domaću momčad

5.8.2020.
21:13

Nogometaši danskog Kopenhagena i ukrajinskog Šahtara prvi su četvrtfinalisti Europske lige.

Kopenhagen je na svojem terenu pobijedio Bašakšehir s 3:0 i preokrenuo rezultat iz prve utakmice koju je u Turskoj izgubio 1:0, a Šahtar je istim rezultatom svladao njemački Wolfsburg.

Šahtar je u uzvrat koji je igran na Olimpijskom stadionu u Kijevu donio prednost od 2-1 ostvarenu u prvoj utakmici igranoj početkom ožujka u Wolfsburgu, a prolazak među posljednjih osam osigurao je s tri gola u samoj završnici utakmice. Sve do 89. minute bilo je 0-0, a onda je Junior Moraes postigao prvi gol, da bi u sudačkoj nadoknadi igrači ukrajinskog prvaka potpuno dotukli demoraliziranog protivnika. Na 2-0 povisio je Solomon u prvoj minuti nadoknade, a konačni rezultat svojim drugim golom postavio je Junior Moraes u trećoj minuti dodanog vremena.

Šahtar čeka protivnika

Marin Pongračić igrao je čitav susret za Wolfsburg, dok je Josip Brekalo na terenu bio do 75. minute.

Šahtar će u četvrtfinalu 11. kolovoza u Gelsenkirchenu igrati protiv pobjednika susreta Basel - Eintracht Frankfurt u kojemu nakon prve utakmice švicarski sastav ima prednost od 3-0.

Mnogo zanimljivije bilo je u Kopenhagenu gdje je domaćin hvatao i dohvatio 0-1 zaostatak iz prvog dvoboja iz Istanbula. Kopenhagen je poveo već u 4. minuti golom Winda, a isti je igrač iskoristio i kazneni udarac u 53. minuti za 2-0. prolazak danskog sastava potvrdio je Falk golom za 3-0 u 62. minuti.

Kopenhagen na United?

Robert Mudražija igrao je za Kopenhagen do 53. minute, dok je Karlo Bartolec ušao u igru za domae u 84. minuti.

FC Kopenhagen će u četvrtfinalu 10. kolovoza igrati protiv Manchester Uniteda ili LASK-a, a uoči uzvrata United ima veliku prednost od 5-0 iz prvog dvoboja.