COPA AMERICA /

Kolumbija u finalu, nakon utakmice nastao pravi kaos. Nunez se tukao s navijačima

Obračun je nastao jer su navijači na tribini maltretirali obitelj urugvajskog napadača

11.7.2024.
7:10

Kolumbija je pobijedila Urugvaj 1:0 golom Jeffersona Lerme u 39. minuti, i plasirala se u finale Copa Americe u kojemu će igrati protiv Argentine, a utakmicu je zasjenio kaos koji se dogodio nakon nje.

Prije 18 godina /

Olmu sekunda, Messiju životna uspomena: Dani ispričao pozadinu legendarne fotografije

Unatoč vodstvu Kolumbija se našla u problemima na samom kraju prvog dijela jer je tada drugi žuti karton zaradio Munoz.

Uz igrača manje Kolumbija je kroz cijelo drugo poluvrijeme izdržala urugvajske napade i sačuvala minimalno vodstvo koje je bilo vrijedno odlaska u finale. Najbolju šansu za Urugvajce propustio je Luis Suarez koji je u 72. minuti pogodio okvir vrata.

Urugvajski napadač Darwin Nunez nakon posljednjeg sučevog zvižduka uletio je na tribinu s kolumbijskim navijačima i krenuo se tući s njima, a uskoro su mu se pridružili i suigrači.

Urugvajski mediji javljaju da je Nunez krenuo na navijače jer su oni maltretirali članove njegove obitelji koji su bili pored njih na tribini.

Isto su napravili i ostali igrači Urugvaja. Tvrde da su njihove obitelji bile smještene pored Kolumbijaca koji su ih maltretirali te da su uletjeli na tribinu kako bi ih spasili.

Tučnjava, naguravanje i opći nered na tom dijelu tribine trajao je do dolaska zaštitara koji su potom razdvojili dvije strane. Čelnici CONMBOL-a (Južnoamerički nogometni savez) izjavili su kako istražuju detalje incidenta te da će oštro kazniti krivce i sudionike.

Za trofej će se Argentina i Kolumbija boriti u noći s nedjelje na ponedjeljak, po srednjeeuropskom vremenu u 2 sata ujutro, u Miamiju. Argentina i Urugvaj su trenutačno rekorderi Copa Americe sa po 15 naslova, ali Messi i društvo sada mogu Argentinu odvojiti na samom vrhu te ljestvice. Kolumbija je kroz povijest samo jednom bila pobjednik ovog natjecanja i to 2001. godine kada je bila i domaćin. Ima i jedno izgubljeno finale, 1975. godine.