KOLUMBIJA PRVI ČETVRTFINALIST: / Ayala zabio najljepši gol na turniru, ali ni to nije pomoglo Paragvajcima

Nogometaši Kolumbije postali su prvi četvrtfinalisti Copa Americe nakon što su u Pasadeni svladali Paragvaj 2:1.

8.6.2016.
8:20

Carlos Bacca (12.) načeo je suparničku mrežu na stadionu Rose Bowl, da bi na 2:0 povisio kapetan James Rodriguez (30.) koji se oporavio se od ozljede ramena.

Golčina Ayale

U nastavku su Paragvajci zaprijetili. Nakon što je Dario Lezcano pogodio gredu iz slobodnog udarca, na 2:1 je smanjio Victor Ayala u 71. minuti. Bila je to prava "bomba" s 25 metara, fenomenalan gol.

No, deset minuta kasnije, Paragvajci su ostali s igračem manje nakon drugog žutog Oscara Romera, a rezultat se više nije mijenjao.

Prva pobjeda SAD-a na Copi

SAD su uvjerljivo, s 4:0 upisale prvu pobjedu na Copi, a drugi strane bila im je Kostarika. Svoj 50. gol za reprezentaciju zabio je Dempsey u 9. minuti. Rekorder je Landon Donovan s 57 golova.

Zabijali su još: Jones u 37., Wood u 42. i Zusi u 87. minuti.

U skupini Kolumbija ima 6 bodova, SAD 3, Paragvaj i Kostarika po 1.