DOMAĆINI SIGURNI / U Berlinu dva Hrvata igrala za pobjedničku momčad, u Kölnu trojica pobjedu domaćina gledali s klupe

Hertha je prekinula niz od četiri uzastopna poraza u Bundesligi

12.2.2023.
19:56

Nogometaši Kölna kod kuće su pobijedili Eintracht s 3-0 u utakmici 20. kola njemačke Bundeslige.

POTEZ ZA ANALE /

Sudac je odsvirao kraj, a on je odjurio po pivo: Suigrač mu je bivši Vatreni koji je odlučio igrati za BiH

Tunižanin Enyas Shhiri zabio je dva gola (71, 86), a u strijelce se upisao i Timo Huebers (49). Eintracht u osmini final Lige prvaka igra s Napolijem 21 veljače.

Nikola Soldo kod Kölna, te Kristijan Jakić i Hrvoje Smočlčić kod Frankfurta ostali su na klupi.

U ranijem dvoboju nogometaši Herthe su u Berlinu pobijedili Borussiju Monchengladbach 4-1.

Borussia je u ovom susretu povela golom Nika Elvedija u 17. minuti, ali je Hertha u 30. minuti preko Jessia Ngankama izjednačila i s tim rezultatom otišao na odmor.

Marton Dardai je u 52. minuti preokrenuo rezultat i donio vodstvo Herthi koja je potvrdila trijumf golovima Derryja Sherhanta u 91. minuti i Dodija Lukebakija u 97. minuti iz jedanaesterca.

Filip Uremović je igrao cijeli susret za Herthu, a Ivan Šunjić zadnjih sedam minuta.

Hertha je prekinula niz od četiri uzastopna poraza u Bundesligi i zauzima 16. mjesto na tablici sa 17 bodova, dok je Monchengladbach deseti s 26 bodova.