TO JE NAŠ JURA / Josip Juranović nakon velike utakmice i pobjede: 'Stvaramo povijest. A sada Bayern'

Hrvatski reprezentativac prvi gol u dresu berlinske momčadi dočekao je pobjedi 3-1

24.2.2023.
8:16

Josip Juranović je nakon dvije asistencije u dresu Union Berlina, napokon dočekao i prvijenac za novu momčad i to u dvoboju šesnaestine finala Europske lige protiv Ajaxa.

NEVJEROJATNA UTAKMICA /

Kakva drama u Francuskoj: Jovićevićev Šahtar tek nakon sedam serija jedanaesteraca izbacio Majerov Rennes

Hrvatski reprezentativac prvi gol u dresu berlinske momčadi dočekao je pobjedi 3-1 kojom je Union nakon 0-0 u Amsterdamu izborio osminu finala.

Opalio je iskosa s desne strane s 20-ak metara, pa uz veliku pomoć golmana Kopljanika Geronima Rullija donio Union Berlinu 2-0. Prvijenac je tako dočekao u petom nastupu za Union Berlin.

'Postigli smo nešto povijesno'

Prethodno je Union poveo golom Knochea u 20. minuti. Ajax je u Berlinu smanjio preko Kudusa u 47. minuti, no samo tri minute kasnije na asistenciju Juranovića pogađa Doekhi za 3-1 Uniona. U samoj završnici Kopljanici su ostali s igračem manje jer je drugi žuti dobio Alvarez.

Josip Juranović - Celtic -> Union Berlin - 8,55 milijuna eura

Nakon utakmice Juranović je igrao: "Postigli smo nešto povijesno. Ovo je samo još jedan korak na našem putu. Postigao sam svoj prvi gol za Union, što je sjajno. Udarac lijevom nogom bolji je nego što sam očekivao. Atmosfera na stadionu bila je izvanredna, navijači su bili naš dvanaesti čovjek."