KONFERENCIJSKA LIGA / Josipu Brekalu završnica u velikom preokretu Fiorentine, Antonio Milić s Lechom također do osmine finala

Nogometaši poljskoga Lecha, švicarskog Basela, belgijskog Anderlechta i talijanske Fiorentine izborili su osminu finala Konferencijske lige.

23.2.2023.
23:19

Anderlecht je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirao Ludogorec. Belgijanci su večeras u regularnom dijelu slavili s 2-1, a rezultat prvog susreta u Bugarskoj bio je 1-0 za Ludogorec, pa su o plasmanu dalje odlučivali kazneni udarci. Strijelci za Anderlecht bili su Franco Russo (13-ag) i Jari Vershaeren (68) a za Bugare Igor Thiago u 71. minuti.

UPISAO I ASISTENCIJU /

Josip Juranović dočekao je prvijenac za Union Berlin: Pogledajte kako je zabio uz veliku pomoć golmana Ajaxa

Precizni s bijele točke za Anderlecht bili su Rafaelov, Vertogen i Versharen, dok su sva tri bugarska igrača promašila.

Basel je doma s 2-0 porazio Trabzonspor i poništio poraz (0-1) iz Turske. Trabzonspor je imao i dosta nesreće jer im je čak dva gola poništio VAR, a Bakasetas je u 27. minuti promašio i penal.

Fiorentina je u prvom dvoboju s 4-0 slavila kod Brage, a u Firenci su Talijani bili bolji s 3-2, nakon što je portugalska momčad povela s 2-0. Od 74. minute je za Viole igrao i Josip Brekalo.

Poljski Lech je kod kuće dobio s 1-0 norveški Bodo/Glimt i prošao nakon 0-0 iz Norveške. Gol vrijedan prolaza zabio je Šveđanin Mikael Ichak u 76. minuti, a Antonio Milić je odigrao cijeli susret za Poljake.

Rezultati
ANDERLECHT-LUDOGOREC 5-1 (2-1) - penali (Russo 13ag, Verschaeren 68//Thiago 71) - (0-1 - prva utakmica= CFR CLUJ - LAZIO RIM 0-0 - (0-1)
PARTIZAN - ŠERIF* 1-3 - (Meenig, 15// Badolo 21, Diop 45+1, 47) - (1-0)
DNIPRO - AEK LARNACA* 0-0 - (0-1)
BASEL* - TRABZONSPOR 2-0 (Amdouni 13, Zeqiri 77) - (0-1)
FIORENTINA* - BRAGA 3-2 (Mandragora 37, Saponara 58, Cabral 63//Castro 17, Djalo 35) - (4-0)
LECH* - BODO/GLIMT 1-0 (Ishak 62) - (0-0)
GENT* - QARABAG AGDAM 6-3 (1-0) penali - (Gift Orban 74) - prva utakmica 0-1