JESMO LI VEĆ DOBILI NAJBOLJI GOL U NOVOJ GODINI? /

Pogledajte magičan škorpionov udarac zvijezde Arsenala

Nogometaši Arsenala i Crystal Palacea sastali su se u posljednjoj utakmicu 19. kola Premier lige.

1.1.2017.
17:49
Screenshot

Topnici su poveli u 17. minuti i to kakvim golom. Sijevnula je munjevita kontra Arsenala, lopta je na kraju došla do Alexisa Sancheza koji ju je s lijeve strane ubacio u kazneni prostor. Tamo ju je sačekao francuski napadač Olivier Giroud te ju je škorpionovim udarcem petom efektno pospremio u mrežu.

Sličnu je stvar, inače, na Boxing day napravio igrač Manchester Uniteda Henrikh Mkhitaryan.

POBJEDE FAVORITA: /

Mkhitarjanova čarolija petom, Arsenal se spasio u 87. minuti, Chelsea gazi

U drugom poluvremenu pobjedu Arsenala potvrdio je Alex Iwobi u 56. minuti.

U ranije odigranom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio Watford 4-1. Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Dva gola zabio je sjajni Harry Kane (27, 33), a jednog Dele Alli (41).

Bila je to stota Kaneova utakmica u elitnom razredu engleskog nogometa, a do sada je zabio 59 golova. Pobjedu londonskog sastava potvrdio je Alli svojim drugim golom u 46. minuti susreta.

Do kraja dvoboja domaćin je uspio tek zabiti utješni pogodak, a strijelac je bio bivši igrač Tottenhma Younes Kaboul u sudačkoj nadoknadi.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 49 bodova, Liverpool je drugi sa 43 boda, a Arsenal se probio na treće mjesto sa 40 bodova. Bod manje imaju Tottenham i Manchester City.

U ponedjeljak se nastavlja 'ludi' engleski nogometni ritam, a na rasporedu je šest susreta 20. kola.