SKINUO PAUČINU / Medić u službenom debiju zabio golčinu, inicirao je preokret Ajaxa

Izazvao delirij na tribinama

12.8.2023.
22:23
profimedia

Hrvatski stoper Jakov Medić imao je sjajan debi u dresu nizozemskog velikana Ajaxa, on je bio strijelac sjajnog gola u 4-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Heraclesa u susretu 1. kola nizozemskog nogometnog prvenstva.

TRANSFER BOMBA /

Jakov Medić potpisao petogodišnji ugovor s Ajaxom

Tri minute nakon što su gosti poveli preko Engelsa u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Medić je poravnao udarcem sa 30-ak metara koji je završio u gornjem lijevom kutu suparničkog gola te osigurao da se na odmor ode s neodlučenim rezultatom.

Sve do 75. minute Heracles je držao bod, ali pred kraj dvoboja je Ajax preko Kudusa (75) i Bergwijna (85, 90+5-11m) stigao do uvjerljive pobjede.

Medić, koji je u Ajax stigao prije tjedan dana iz njemačkog drugoligaša Sankt Paulija, odigrao je čitav susret za Kopljanike.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.