TRI KOMADA U MREŽI GOSTIJU / Istra uvjerljivo pobijedila Hrvatski dragovoljac u derbiju HNL začelja

Istra je ovom pobjedom prekinula niz od pet poraza, a gosti sada imaju pet poraza zaredom

10.12.2021.
20:14
Srecko Niketic/PIXSELL

U derbiju začelja 19. kola Prve HNL Istra 1961 je u Puli svladala Hrvatski dragovoljac s 3:0 i zasjela na osmo mjesto ljestvice.

Puljani su do pobjede došli golovima Abdallahija Mahmouda (19'),  Hassane Bande (27') i Matea Lisice (72').

Gosti iz Zagreba mogli su povesti već u drugoj minuti, ali je udarac Petkovića iz blizine otišao pored vrata. Kazna je uslijedila u 19. minuti nakon precizne i brze akcije koju je okončao Lisica točnim pasom za Mauritanca Abdallahija Mahmouda.

ŽELJKO KOPIĆ PROGOVORIO /

'Udaralo se po meni sa svih strana. Ako nakon dva dana netko misli da sam diletant, to dovoljno govori o njemu'

Puljani izdomnirali

Još bolju akciju odigrali su Puljani za drugi gol u 27.minuti kada je nakon dodavanja gotovo cijelog napada domaćina Hassane Bande iz Burkine Faso zabio za 2:0.

Vratar Dragovoljca Šubarić obranio je u 36. minuti udarac Belje, koji je sam krenuo prema vratima gostiju.

U drugom dijelu su Zagrepčani imali nekoliko prilika za smanjenje vodstva Istre, no bez uspjeha. U 72. minuti Lisica je povećao na 3:0 na dodavanje Mlinara.

Istra je ovom pobjedom prekinula niz od pet poraza, a gosti sada imaju pet poraza zaredom. Puljani su s 18 bodova preskočili Slaven (16) na osmom mjestu, dok je Dragovoljac uvjerljivo zadnji, a u čitavoj sezoni upisao je samo jednu pobjedu.