DEBAKL REALA NA EL MADRIGALU: / Modrić pogriješio, a Barcelona i Atletico pobjegli na +5

U danu kad se madridski Atletico bodovno izjednačio s Barcelonom na vrhu, njegov gradski suparnik Real izgubio je 0:1 na gostovanju El Madrigalu u 15.

13.12.2015.
20:49
JOSE JORDAN

Villarreal je tek treći put u povijesti pobijedio kraljevski klub. "Žuta podmornica" povela je u 8. minuti iskoristivši izgubljenu loptu hrvatskog reprezentativca.

Modrić rijetko griješi, a ovaj put je izgubio loptu na svojoj polovici terena iz čega je krenula brza kontra domaćina. Cedric Bakambu je lijepo pronašao Roberta Soldada koji je bio precizan i svladao Keylora Navasa.

Tražili su realovci prekršaj na Luki, ali sudac se nije oglasio.

Luka lani zabio na El Madrigalu

Zanimljivo, Luka Modrić je prošle sezone svoj jedini gol u Primeri zabio upravo protiv Villarreala, baš na El Madrigalu. Ovaj put, taj stadion nije mu bio sretan... Rezultat se više nije mijenjao.

U 78. minuti trener Reala Rafael Benitez napravio je prvu i to dvostruku izmjenu. Izašli su Luka Modrić i Casemiro, ušli su Mateo Kovačić i Isco.

Najbolju priliku za izjednačenje u drugom poluvremenu imao je Benzema, na dodavanje Balea, ali je s pet metara Francuz šutirao preko gola.

U 80. minuti sjajno se James Rodriguez oslobodio svoj čuvara, ali je gađao pored desne vratnice.

Barcelona i Atletico Madrid na +5

Ovim porazom Real se još više udaljio od vrha Primere. Tamo su Barcelona i , s 35 bodova, dok je Real treći s 30 bodova.