[VIDEO] HRVATSKI PRVAK KIKSAO U KOPRIVNICI: / Brazilac zabio bivšem klubu, Kopićev džoker s klupe utišao Riječane

U utakmici 10. kola Prve HNL Slaven Belupo i Rijeka su igrali 1-1 (0-0).

23.9.2017.
18:37
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Strijelci su su bili 0-1 Heber (59) i Međimorec (78).

Momčad Matjaža Keka odmah je na početku imala veliku priliku. Heber je odlično tukao nakon centaršutas iz kornera, ali Marković je dobro obranio.

Pejićev pokušaj glavom iz peterca blokirao je Župarić, a Marković je potom još jednom odličnom reakcijom zaustavio pokušaj braniča Rijeke u 15. minuti.

Većih prilika nije bilo do 38. minute kada je Prskalo zaustavio dobar pokušaj Bouadle.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili domaćini, međutim Rijeka je povela. Igrala se 59. minuta kad je Zuta glavom spustio dugu loptu Bradarića, a Heber ju je spretno spremio u mrežu.

23.09.2017., Gradski stadion, Koprivnica- Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Rijeka. Filip Brdaric, Kristijan Bistrovic. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Iako se činilo da bi Rijeka mogla odnijeti cijeli plijen, Kopićev džoker s klupe, Međimorec, odlično je reagirao samo šest minuta nakon ulaska u igru. Bouadla je u 78. ubacio iz kornera, Pejić je prebacio na drugu vratnicu, a Međimorec nije imao težak posao. Poslao je loptu u praznu mrežu. (Golove pogledajte ovdje).

Pobjeda Intera

Druga Rijeka sada ima 22 boda, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Slaven Belupo peti sa 12 bodova.

Inter iz Zaprešića kao gost u Vinkovcima nadigrao Cibaliju sa 2-1 (1-1).

U Vinkovcima je Cibalia bila daleko bolji suparnik u prvom poluvremenu, ali je postigla samo jedan pogodak preko Štrkalja (21). Kazna za promašaje stigla je u posljednjoj minuti prvog dijela kada je Šarić (45) poravnao, a kapetan Intera je svojim drugim golom u 57. minuti, kada je ispravio vlastiti neiskorišteni 11-erac donio pobjedu svojoj momčadi.

Inter je ovom pobjedom preskočio Cibaliju na ljestvici, sada je šesti sa 11 bodova, je Cibalia osma s devet bodova.

UŽIVO:

Slaven Belupo - Rijeka 1:1

Slaven Belupo: Marković, Međimorec, Musa, Katić, Vrljičak, Bistrović, Vidović, Purić, Bouadla, Trebotić, Pejić

Rijeka: Prskalo, Vešović, Župarić, Elez, Zuta - Bradarić, Maleš - Kvržić, Mišić, Heber - Gavranović

KRAJ

88' Dupli pas odigrali suPavičića i Acostyja, ali udarac Pavičića otišao je je ravno u Markovića.

78' GOOL Pejić je poslje kornera bio najviši i odnio loptu ispred Prskala, a Međimorec ju je gurnuo u praznu mrežu.

73' Bistrović je tuka, lopta je na krjau pogodila Pejića i promijenila smjer, ali Prskalo je dobro reagirao.

64' Izašao je Mario Gavranović, u ušao Jakov Puljić.

60' GOOL Zuta je glavom spustio za Hebera, a njegov udarac prošao kroz ruke vratara Markovića. Brazilac je, inače, iz Slavena došao u Rijeku. (Gol pogledajte ovdje)

53' Bistrović je tukao iz slobodnog udarca s 30-ak metara, ali Prskalo ga je lako obranio.

48' Prekrasnu akciju odigrala je Rijeka. Heber se sjurio prema kaznenom prostorui odigrao za Mišića, a ovaj za Kvržića, njegov ubačaj na kraju nije došao do Gavranovića.

46' Utakmica se nastavila.

38' Pejić je odigrao za Bouadlu u kaznenom prostoru pucao, ali je nejgov udarac Prskalo obranio.

35' Trebotić je tukao iz slobodnog udarca visoko preko gola.

30' I Slaven je sada imao izglednu priliku. Bouadla je pronašao Pejića u 16-ercu, ali se nije najboje snašao.

24 ' Mišić je ubacio iz slobodnjaka s vrha 16-erca, Slavenovi igrači očistili su opasnsot.

21' Rijeka pritišće svim snagama, međutim za sada domaćini odolijevaju napadima.

16' Župarić je tukao glavom, a Marković još jednom je sjajno obranio.

6' Pejić je tukao ankon ubačaja iz prekida, ali lopta je pogodila Mišića.

4' Heber odlično pucao glavom nakon centaršuta Mišića, vratar Marković odlično je reagirao i spasio domaćine.

1' Počela je utakmica.