VATRENI OSTALI PRAZNIH RUKU /

Hrvatska otvorila Ligu nacija porazom u Lisabonu, Ronaldo ispisao povijest

• Hrvatska otvorila Ligu nacija porazom u Lisabonu, Ronaldo ispisao povijest

Tijek utakmice Portugal - Hrvatska u 1. kolu Lige nacija mogli ste pratiti na Net.hr-u

5.9.2024.
16:03
Joao Rico/PIXSELL

Hrvatska je izgubila na gostovanju u Lisabonu od Portugala 2:1 u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija.

(NE)SRETNI GOL /

Ronaldo briznuo u plač: U utakmici s Vatrenima stigao do nevjerojatno velike brojke

Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2-0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

Potugal - Hrvatska 2:1 (Dalot 7', Ronaldo 34'; Dalot (ag) 41')

Portugal: Diogo Costa - Dalot, Rúben Dias, Inácio, Nuno Mendes - Vitinha, Bruno Fernandes, Pedro Neto - Bernardo Silva, Rafael Leão, Ronaldo

Hrvatska:  Livaković - Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Jakić, Modrić, Kovačić, Sosa - Baturina, Pašalić - Kramarić

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić odlučio se na promjenu formacije pa su Vatreni zaigrali u sustavu s tri braniča, s Jakićem i Sosom na bokovima, u napadu je Kramarić, a iza njega Baturina i Pašalić.

Prvu opasniju šansu na utakmici imali su Portugalci u šestoj minuti kada je nakon prodora Ronalda naša obrana izbila loptu koja dolazi do Fernandesa koji puca s dvadesetak metara, a Livaković je obranio. No, naš golman ništa nije mogao minutu kasnije. Portugal je poveo u 7. minuti golom Dalota nakon sjajnog proigravanja Fernandesa stigao jako blizu našeg gola, prevario Sosu i pogodio kroz noge Livakovića.

Imali su nakon toga Portugalci još neke šanse, no Hrvatska se uspjela obraniti, a u 13. je prvi put opasno zaprijetila. Pucao je Modrić s ruba šesnaesterca, ali pogodio je vanjski dio mreže. Desetak minuta nakon toga Portugalci su umalo udvostručili vodstvo. Fernandes je pronašao Leaa, a on petom vratio Ronaldu koji puca s kojih sedam metara, no njegov udarac refleksnom reakcijom zaustavio je Livaković. Livaković nije mogao ništa napraviti u 33. minuti kada je Ronaldo zabio za 2:0 s par metara nakon sjajnog ubacivanja Mendesa. To je Ronaldu bio 900. gol u karijeri.

Nakon toga bilo je nekoliko prilika s obje strane, ali nisu bile preopasne, a u 41. je Hrvatska uspjela smanjiti zaostatak. Kramarić je lijepo pronašao Sosu u šesnaestercu, on pucao, a lopta se odbija od Dalota i završava u mreži. Ubrzo nakon toga mogli su Portugalci odmah uzvratiti i zabiti treći gol - Neto je presjekao jednu loptu i sjurio se prema golu, no pogodio je vratnicu.

Prvu šansu u nastavku imala je Hrvatska. U 49. je Modrić odlično ubacio iz kornera i pronašao u petercu Gvardiola koji slabo reagira i ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Portugalci su nakon toga preuzeli kontrolu i u 56. minuti opasno zaprijetili, nakon brze akcije Ronaldo je dobio loptu u šsnaestercu i pucao iz prve, a njegov udarac je otišao visoko iznad gola. Par minuta nakon toga Ronaldo je uposlio Mendesa koji se probija s lijeve strane i puca sa šesnaest metara, no Livaković je obranio.

Livaković je u 63. minuti još jednom spasio Hrvatsku kada je opasno s pet metara pucao Ronaldo, a Dominik je refleksnom reakcijom skinuo njegov udarac. Desetak minuta nakon toga ronaldo je pucao iz slobodnog udarca sa sjajne pozicije, no nije bio uspješan.

U 76. minuti Hrvatska je imala najbolju šansu u drugom poluvremenu. Sučić je ubacio s desne strane, a mladi Matanović, koji je ušao u nastavku, pucao iz prve s pet metara, no njegov udarac nije išao u okvir gola. Matanović je bio u dobroj prilici i u 80. minuti kada je pucao glavom nakon centaršuta Sose, no njegov udarac otišao je ravno u portugalskog golmana.

U prvoj minuti sudačke naknade Hrvatska je imala šansu za izjednačenje. Sučić je ubacio s desnog boka i pronašao Kramarića, koji puca iz prve, ali pogodio je vanjsku stranu mreže.

U nedjelju će Hrvatska odigrati utakmicu drugog kola u skupini. Suparnik će biti Poljska na osječkoj Opus Areni, a dvoboj počinje u 20.45 sati.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili.