EREDIVISIE /

Hrvat zabio dva gola Ajaxu u nevjerojatnoj utakmici nizozemskog prvenstva

Nakon šokantne utakmice i čak sedam golova nogometaši Ajaxa su u gostima svladali Heracles 4-3, u devetom kolu nizozemske Eredivisie

20.10.2024.
18:02

Najbolji igrač utakmice bio je 25-godišnji Luka Kulenović, kanadski nogometaš hrvatskih korijena. U 12. minuti Kulenović je pogodio za 1-0, a potom je u 76. bio strijelac za tadašnjih 3-3.

U SVOM ELEMENTU /

Vatreni postigao prvi gol sezone: Pogledajte majstoriju Hrvata

Kulenović je tijekom 2019. i 2020. godine igrao za drugu momčad Osijeka i Kustošiju.

Njegova dva gola, kao i dobra igra domaćeg sastava, nije bila dovoljno ni za bod. U 82. minuti je dosuđen jedanaesterac za Ajax, a Weghorst je pogodio za konačnih 4-3. Weghorstu je to bio drugi pogodak na susretu, a po jedan su za Ajax još postigli Klaasen i Traore.

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo odigrao je cijelu utakmicu za Ajax koji se nalazi na trećem mjestu ljestvice. Ima 16 bodova iz sedam odigranih utakmica.

Drugi Utrecht ima 22 u osam susreta, dok je PSV prvi s 27 bodova nakon devet odigranih ogleda.