HRVAT JE NEUMOLJIV: / Mario Mandžukić vinovnik preokreta protiv Carpija

Hrvatski napadač torinskog Juventusa Mario Mandžukić postigao je dva pogotka u slavlju Juventusa na gostovanju kod Carpija s 3:2, u sklopu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

20.12.2015.
13:30
AFP, MARCO BERTORELLO

Mandžukić je prvi puta zabio u 18. minuti anuliravši uvodnu prednost domaćina spretno iskoristivši gužvu u kaznenom prostoru suparničkog sastava. Na drugi pogodak u ovom ogledu i svoj šesti ligaški u sezoni čekao je do ubacivanje s lijeve strane u 41. minuti. Poentirao je udarcem glavom. Računajući i ovu utakmicu, hrvatski reprezentativni napadač u sjajnom je golgeterskom nizu.

Posljednje četiri utakmice iskoristio je za četiri gola i asistenciju.

Gol Pogbe, autogol Bonnucija

U 50. minuti susreta, Paul Pogba zabio je pogodak za 3:1. Francuz je pratio centaršut u šesnaesterac i zakucao loptu u mrežu. Carpi je u sudačkoj nadoknadi smanjio rezultat na 2:3. Leonardo Bonucci pokušao je očistiti centaršut iz peterca, a pogodio je svoju mrežu.