Neka Guardiola nakon ovoga pokuša Mandžu ostaviti na klupi

Nove je salve pohvala dobio hrvatski napadač Mario Mandžukić poslije impresivne igre u pobjedi Bayerna protiv Herthe (3:2) u 10. kolu Bundeslige.

28.10.2013.
11:39

Naš je nogometaš u igru ušao u 26. minuti, a samo tri minute kasnije Bavarcima je donio izjednačenje. Ubrzo nakon početka drugog poluvremena zabio je i drugi pogodak, te europskim prvacima otvorio put do pobjede. Oba je gola Mandžukić zabio glavom, pa i ne čudi da je oduševljeni trener Pep Guardiola odmah nakon utakmice rekao:

"Mandžukić je najbolji napadač na svijetu u igri glavom."

Magazin Kicker je Guardiolinu tvrdnju potkrijepio podatkom da je Mandžukić od 42 gola u Bundesligi, njih 20 postigao glavom, dakle 47,62 posto. Tek nešto bolji postotak u Bundesligi je imao nekadašnji napadač Borussije Dortmund i Nürnberga Čeh Jan Koller, koji je 30 od 61 gola zabio glavom (49,18 posto).

"Svaka momčad treba takvog napadača. Bila bi najveća pogreška misliti da ti ne treba takav igrač", istaknuo je za Kicker predsjednik Bayerna Uli Hoeneß.