ŠIBENIK - ISTRA 2-1 / Šibenčani pobjegli Istri na 4 boda

Šibenčani pobjegli Istri na 4 boda

27.2.2022.
17:39
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U susretu 25. kola Prve HNL Šibenik je u nedjelju pobijedio Istru 1961 sa 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

OSIJEK NOKAUTIRAO DINAMO /

Bjeličin specijalni jocker odveo bijelo-plave na prvo mjesto HNL-a: Dugo će se slaviti u noć u nepokorenom gradu na Dravi

Bila je to prva pobjednika Šibenika u posljednjih pet kola, dok je Istra 1961 u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Puležani poveli 1-0

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Dion Drena Beljo. Mateo Lisica je ubacio s desne strane, a napadač Osijeka na posudbi u Puli glavom pospremio loptu u mrežu.

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina u 53. minuti. Marin je izašao jedan na jedan s vratarom. Zaobišao ga i pucao na prazna vrata. Međutim, istarski branič uklizao je i izbio loptu, no pokazalo se kako je lopta ipak prešla mrežu.

Aktivirao se i VAR kako bi provjerio je li krilni igrač Šibenik bio u zaleđu u trenutku primanje lopte. No, sve je bilo čisto i domaćin je izjednačio.

Deset minuta kasnije Šibenik je okrenuo rezultat. Marin je ponovo bio u glavnoj ulozi. Igrač na posudbi iz Dinama ušao je kazneni prostor suparnika i povratnom loptom uposlio Ivana Delića koji je pogodio za 2-1.

Šibenčani pobjegli Istri 1961. na 4 boda

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Beljo i Abdallahi Mahmoud nisu uspjeli svladati Lovru Rogića.

Šibenik je ovom pobjedom pobjegao Istri na četiri boda razlike. Sada je osmi sa 26 bodova, dok Puljani ima 22 boda. Na začelju je Hrvatski dragovoljac sa 10 bodova.

U nedjelju se još sastaju Osijek i Dinamo.

"Modri" vode na ljestvici s bodom više od Osijeka, ali imaju i utakmicu manje.