NE TAKO LAGAN POSAO / Dinamo izborio minimalnu pobjedu protiv Lokomotive, Livaković čudesno spasio Modre na samom kraju

Presudan trenutak utakmice dogodio se u 77. minuti, kad je Mislav Oršić zabio pobjedonosni pogodak

21.8.2021.
22:59
Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu 6. kola Prve HNL Dinamo je na stadionu u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Oršić (77').

Nakon teškog poraza u Moldaviji prije četiri dana, Dinamo je protiv Lokomotive odigrao skromnu utakmicu, mučili su se Modri protiv, realno, dosta slabijeg protivnika.

U prvom poluvremenu čak je Lokomotiva ostavila i bolji dojam, pa je u nastavku trener Dinama Damir Krznar morao s klupe na travnjak uvesti Majera, Oršića i Petkovića kako bi došao do planirana tri boda.

PRVA HNL /

Gorica svladala Slaven Belupo, 'joker' Dvorneković zabio čim je ušao s klupe

PRVA HNL /

Oršić zabio, Livaković spasio

Ključni trenutak dogodio se u 77. minuti kada je Petković ubacio "svijeću" u kazneni prostor gostiju koju je Čop prsima spustio za Oršića, a ovaj je sa sedam metara mirno matirao Santinija.

Imala je Lokomotiva u sudačkoj nadoknadi veliku priliku za poravnanje, njezina pričuva Hoxha je ostao neometan na sedam metara od domaćeg gola, ali pucao je ravno u Livakovića.

Lokomotiva i Dinamo sada su bodovno poravnati na ljestvici, dijele treće mjesto sa po 10 bodova, tri manje od vodećih Osijeka i Hajduka, a jednim više od pete Gorice.

Dinamo - Lokomotiva 1:0

Dinamo: Livaković - Franjić, Moubandje, Ristovski, Moharrami - Bulat - Menalo, Ivanušec, Gojak, Kastrati - Jurić

Lokomotiva: Santini - Miličević, De Haas, Soldo, Cipetić - Marić, Kačavenda - Pivarić, Aliyu, Cokaj - Dabro

Kraj utakmice.

90' Kakva obrana Livakovića! Hoxha je pucao s pet metara iz čiste situacije, ali čudesno mu je to obranio Livaković.

90' Igrat će se još tri minute.

87' Novi pokušaj Majera koji igra svoje posljednje utakmice za Dinamo. Brani Santini.

77' Evo nam prvog pogotka! Petković je centrirao loptu na Čopa koji je prsima spustio loptu za Oršića koji zabija iz blizine za vodstvo Modrih. Kakvo olakšanje na Maksimiru...

72' Promjene kod Lokomotive: Izlazi Dabro, ulazi Marku, Kačavenda izlazi, ulazi Maleš. Kod Dinama Čop umjesto Gojaka.

68' Evo nam novih promjena u Dinamu. Bruno Petković je u igri umjesto Jurića, a Jakić ulazi umjesto Bulata.

65' Ufe, ovo je bilo opasno za Dinamo. Pivarić je došao do jedne slabo ispucane lopte, namjesto se na volej, ali poslao je to snažno pored gola.

62' Evo vijesti o Theophileu. Osjetio je stoper Dinama jaku migrenu na zagrijavanju i nije se osjećao dovoljno dobro da nastupi večeras. Eto, bar nije riječ o ozljedi.

61' Žuti karton za Bulata.

59' Lokomotiva je povukla kontru, lopta je došla do Aliyua koji tuče, ali opet je Livaković na toj lopti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. U igru su ušli Majer i Oršić, a izašli su Kastrati i Menalo.

Kraj prvog dijela.

38' Prvi žuti karton na utakmici dobio je De Haas.

36' Najžešći na utakmici zasad je BBB, dečki navijaju od prve minute kao da se radi i o puno većem derbiju.

29' Marko Dabro je pucao iz teške situacije, išlo je to u gol, no ne bi Livaković branio za reprezentaciju da mu ovakve lopte predstavljaju problem.

24' Dinamo ne pokazuje nešto previše konkretno u ovoj utakmici, izgledaju tromo i neuigrano, što je logično jer ova momčad je dosta "šarena".

14' Opet prijeti Lokomotiva. Cipetić ubacuje na Aliyua koji puca glavom, ali ne uspijeva zabiti gol.

10' Evo nam i pokušaja Lokomotive, Kačavenda je pucao, no Livaković je tu na pravom mjestu.

8' Pokušaj Bulata odsjeda na gornjem dijelu mreže. Dinamo očekivano dominira u ovoj utakmici.

1' Počela je utakmica. Zanimljivo, odmah na početku je morao u igru ući Ristovski jer se, očito, ozlijedio na zagrijavanju Theophile-Catherine. Jako je to loše jer je Dinamova zadnja linija već desetkovana.

20:00 - Hrvatski prvak Dinamo i Lokomotiva nastavljaju svoj prvoligaški put. U međusobnom susretu zagrebačkim momčadi Modri će tražiti iskupljenje za težak poraz od Šerifa u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Ohrabriti i osoviti momčad nakon poraza protiv Sheriffa u Tiraspolu, nastaviti skupljati bodove u prvenstvenoj utrci, a time i stvoriti poticajno ozračje uoči zahtjevnog uzvrata protiv Moldavaca u srijedu. Takva su razmišljanja Dinamova stožera uoči prvenstvenog dvoboja protiv Lokomotive predviđenog za subotu u 21 sat u 6. kolu HT Prve lige.

'Moramo pristupiti ozbiljno'

"Jasno je da nakon onako iznimno loše utakmice moramo sav fokus preusmjeriti na Lokomotivu, pogotovo stoga što je riječ o momčadi koja ove sezone pruža iznimno dobre izvedbe. Osim toga, to pokazuje i mjesto na ljestvici. Znamo da nas ne očekuje lagana utakmica, moramo pristupiti ozbiljno i vjerujem da ćemo izaći kao pobjednici", istaknuo je uoči utakmice trener Dinama.

Utakmicu Dinama i Lokomotive pratite uživo na portalu Net.hr od 21 sat.