PRVA HNL / Gorica svladala Slaven Belupo, 'joker' Dvorneković zabio čim je ušao s klupe

Ovom pobjedom Gorica je stigla na četvrto mjesto s devet bodova

21.8.2021.
21:14
Zeljko Hladika/PIXSELL

Nogometaši Gorice u susretu su 6. kola Prve HNL svladali Slaven Belupo sa 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Dvorneković (66') samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru.

Dvoboj Gorice i Slavena ponudio je dobru igru, a prije samoga pogotka oba sastava prijetila su opasnim udarcima s distance koje su ili branili vratari ili zaustavljao okvir gola. Tako je Gorica dva puta pogodila gredu krajem prvog poluvremena, Mitrović u 35., a Lovrić u 40. minuti, dok je pokušaj Brkovića za goste iz slobodnog udarca u 60. minuti završio u vratnici.

BEZ DLAKE NA JEZIKU /

Šimunićeve izjave odjeknut će u Srbiji: 'Što se mora, nije teško...'

Pogodak za pobjedu

Odlučujući trenutak dogodio se u 66. minuti kada je Babec poslao loptu prema kaznenom prostoru domaćih, nju su promašili i napadač Gorice i stoper Slavena, a iz drugog plana utrčao je Dvorneković i svladao Čovića.

Ovom pobjedom Gorica je stigla na četvrto mjesto s devet bodova, dok je Slaven Belupo ostao sedmi s pet. Na vrhu su Hajduk i Osijek sa po 13 bodova, dok je posljednji Hrvatski dragovoljac bez bodova.