NEOBIČAN SUSRET / Hajduk u nesvakidašnjoj utakmici svladao mađarskog prvoligaša: Igralo se dva sata, a Bijeli su utrpali tri komada

Hajduk je u prijateljskoj utakmici svladao Fehervar s 3:2

11.1.2023.
17:41
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u pripremnoj su prijateljskoj utakmici u Istri u srijedu svladali mađarskog prvoligaša Fehervar sa 3-2 (3-2).

IGRAO JE I NA SP-U /

Jedan je od najvećih nogometnih talenata na svijetu, a u svom klubu čisti kopačke: Razlog bi vas mogao oduševiti

Dogovorom trenera igralo se dva puta po 60 minuta, a svih pet pogodaka postignuto je u prvih sat vremena. Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Marko Livaja (7, 13), a jedan gol je dodao Emir Sahiti (25), dok je oba pogotka za Fehervar postigao Kenan Kodro (10, 57).

Inače, Hajduk je nedavno na klupu doveo Ivana Leku, čime su pokazali da su spremni za borbu za vrh. U premijernoj utakmici Leke na klupi splitskog velikana, nogometaši Hajduka svladali su s 3-1 slovenskog prvoligaša Radomlje u pripremnom susretu kojeg su odradili na zimskim pripremama koje obavljaju u Istri.

Čudesni Livaja

I u tom je susretu briljirao Livaja.

Nakon samo sedam minuta igre Hajduk je imao vodstvo 2-0, a najzaslužniji za takav rezultat bio je upravo on.Prvo je u trećoj minuti Livaja zabio uvodni pogodak na susretu, dok je u sedmoj asistirao Krovinoviću za 2-0.

Do kraja prvog dijela Hajduk je imao još brojne prilike za povećanje vodstva, no ostalo je 2-0, a početkom drugog dijela novi trener Hajduka Ivan Leko je napravio brojne izmjene. Radomlje je smanjilo na 1-2 pogotkom kojeg je u 54. minuti dao Filip Čuić, mlada nada Hajduka koji se trenutačno nalazi u pretposljednjem slovenskom prvoligašu na posudbi. Konačnih 3-1 postavio je, pak, Karlo Antunović, još jedan nadareni igrač iz splitske nogometne škole.