VELIKO SLAVLJE / Hajduk je velikom pobjedom u Splitu napravio ključni korak prema naslovu: Bili tići slavili u najvećem derbiju

Juniori Hajduka bili su bolji od svojih vršnjaka iz Zagreb

30.4.2022.
14:58
Ivo Cagalj/PIXSELL

Na pomoćnom terenu Poljuda danas se odigrao najveći hrvatski derbi, ali između juniora Hajduka i Dinama. Domaći Splićani su uvjerljivo slavili i napravili veliki korak prema naslovu prvaka Hrvatske.

'ZAUVIJEK LJUBAV' /

Cristiano objavio emotivnu fotografiju i raspametio obožavatelje: Svi su se oduševili na Benzemin komentar

Hajduk je slavio 3:1 te pet kola prije kraja ima šest bodova više od Dinama, koji do kraja sezone ima još šest utakmica za odraditi. Bio je to prvi poraz Dinama ove sezone te tako Bili tići ostaju kao jedina momčad koja je još uvijek bez izgubljene utakmice.

Dinamovci su izbacili Hajduk iz Kupa početkom mjeseca, a sada su im mladići iz Splita vratili za poraz na penale.

Sve je bilo riješeno u prvom dijelu

Domaćini su do vodstva stigli već u 18. minuti kada je Čuić spretno iskoristio pogrešku obrane zagrebačke momčadi. Uzeo je loptu i matirao Zadru. Niti 15 minuta kasnije, Hajduk je imao 2:0. Ponovno je Čuić bio u žiži događanja, pucao je glavom i pogodio stativu, a odbijanac je u mrežu spremio Krolo.

U 40. minuti derbi je bio riješen. Čuić je proigrao Capana, a ovaj je lijepo uposlio Domančića koji je samo proslijedio loptu u praznu mrežu.

Do kraja susreta je Dinamo zabio utješni pogodak u 78. minuti, kada je Tomek pogodio iz kaznenog udarca.