TRAGIČAR JOŠKO / Gvardiol kiksao, Manchester City izgubio od Uniteda u finalu FA Kupa

Gvardiol je bio glavni 'krivac' za prvi pogodak Manchester Uniteda

25.5.2024.
17:57

Manchester United osvojio je FA kup pobjedom protiv Manchester Cityja 2:1 u finalu na Wembleyu pred više od 84.000 gledatelja.

VELIKI USPJEH GRAĐANA /

Gvardiol u ludom slavlju sa suigračima u svlačionici Manchester Cityja

United je poveo u 30. minuti pogotkom Garnacha, a u tome je velike "zasluge" imao branič Cityja i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol koji je tada glavom prebacio vlastitog vratara Stefana Ortegu i dodao Unitedovom napadaču koji je lako zabio.

Za 2:0 zabio je Kobe Mainoo u 39. minuti, a City je smanjo zaostatak u 87. preko Dokua, koji je ušao u igru u 46. minuti umjesto našeg Matea Kovačića.

Ovo je prvi naslov za United u Fa kupu od 2016. godine i 13. ukupno u klupskoj povijesti.

Momčad pod vodstvom Erika ten Haga ovom je pobjedom uzvratila gradskom suparniku za prošlogodišnji poraz u finalu ovog natjecanja, kad je City s istovjetnih 2-1 svladao United i po sedmi put u povijesti osvojio FA kup. Nizozemskom stručnjaku je ovo drugi trofej otkako je stigao na Old Trafford, a prvi je osvojio prošle godine u Liga kupu.

Pep Guardiola je tako ostao na 17. trofeja osvojenih na klupi Manchester Cityja: šest naslova prvaka Engleske, dva FA kupa, četiri Liga kupa, dva engleska Superkupa (Community Shield), jednoj Ligi prvaka, jednom UEFA Superkupu i jednom FIFA Svjetskom klupskom prvenstvu.