U derbiju 35. kola Premierlige Arsenal je na remizirao s novim prvakom Manchester Unitedom.

28.4.2013.
21:11

Uoči susreta Arsenalovi su igrači prema engleskoj tradiciji formirali špalir i pljeskom odali počast "crvenim vragovima" koji su naslov osigurali još u prošlom kolu 3:0 pobjedom nad Aston Villom. Arsenalu je ova utakmica bila posebno važna zbog borbe za Ligu prvaka, a otvorili su je sjajno. U 2. minuti već su poveli, a strijelac je bio Theo Walcott na asistenciju Tomaša Rosickog, a prethodno je kod Manchester Uniteda loptu na sredini terena izgubio bivši dugogodišnji napadač Arsenala Robin van Persie. Valja reći da je Walcott u trenutku primanja lopte bio u zaleđu, a kasnije je pucao malo iskosa s desne strane i kroz noge savladao Davida De Geu. Pokazalo se konačnih 1:1 postavio je u 44. minuti Van Persie. Najbolji strijelac Premierlige je klubu koji je branio osam godina zabio iz jedanaesterca svoj 25. gol u sezoni, nakon što je prethodno Bacary Sagna izgubio nepotrebno loptu na svojoj polovici, a potom i faulirao nizozemskog napadača.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xzesf2 Chelsea je na Stamford Bridgeu s 2:0 savladao Swansea, a oba su gola na susretu postignuta u završnici prvog poluvremena u razmaku od četiri minute. Mrežu velškog sastava načeo je Oscar nakon asistencije Franka Lamparda, a potom je sam Lampard realizirao jedanaesterac. Bio je to Lampardu 201. gol u dresu Chelseaja čime se približio na samo gol zaostatka najboljem klupskom strijelcu u povijesti Bobbyju Tamblingu.