Reprezentacija Francuske je, teže od očekivanog, svladala hrabru momčad Nigerije s rezultatom 2:0. Tricolori su pobjedom izborili četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Brazilu.

30.6.2014.
11:53

Trikolori su lakoćom prošli skupinu G Svjetskog prvenstva u Brazilu. Uvjerljivo su sa 3:0 slavili protiv Hondurasa, zatim su sa 5:2 isprašili Švicarce, a potom su u izmijenjenom sastavu odigrali 0:0 s Ekvadorom. I onda je došla Nigerija protiv koje i nije išlo tako lagano. Nigerija je u dobrom dijelu susreta bila bolja momčad, bivši svjetski prvaci nisu mogli odgovoriti na čvrstu igru Nigerije koja je u nekoliko navrata bila blizu gola. Stadion, pogotovo onaj nigerijski dio, tada je bio u transu, a francuski izbornik Didier Deschamps je bio-zabrinut!

Mreže su mirovale sve do same završnice kada je momčad Didiera Deschampsa uspjela dva puta zatresti nigerijsku mrežu. U prvom poluvremenu mrežu su zatresli i Nigerijci, ali je gol Emmanuela Emenikea iz 19. minute opravdano poništen zbog zaleđa.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Otvarajući gol za Francuze u Brasiliji postigao je Paul Pogba u 79. minuti. Nakon izvedenog francuskog kornera loše je reagirao nigerijski vratar Vincent Enyeama. Loptu je dirao, ali ne ju i izbio, već samo prebacio na drugu vratnicu, gdje je ona sletjela na glavu Pogbe koji je mirno glavom pogodio praznu mrežu. Bio je to Pogbin prvi gol na svjetskim prvenstvima i njegov treći ukupno za "tricolore".

Pokazalo se konačnih 2:0 postavio je autogolom Joseph Yobo u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon skraćenog kornera s desne strane loptu je u sredinu prizemno ubacio Mathieu Valbuena, na prvoj je vratnici bio Antoine Griezmann, koji je u 62. minuti zamijenio Oliviera Girouda, a loptu je posljednji prije ulaska u mrežu dirao nigerijski branič Yobo.

Francuzima je ovo četvrta uzastopna pobjeda u osmini finala svjetskih prvenstava, a sljedeći suparnik bit će im pobjednik ogleda između Njemačke i Alžira.

OSMINA FINALA:

28. lipnja: BRAZIL - Čile 1:1, 3:2 na penale (Estadio Mineirao, Belo Horizonte, 18.00)

KOLUMBIJA - Urugvaj 2:0 (Maracana, Rio de Janeiro, 22.00)

29. lipnja: Nizozemska - Meksiko 2:1 (18.00), Kostarika - Grčka 1:1, 5:3 na penale (22.00)

30. lipnja: Francuska - Nigerija 2:0 (18.00), Njemačka - Alžir (22.00)

1. srpnja: Argentina - Švicarska (18.00), Belgija - SAD (22.00)

ČETVRTFINALE:

4. srpnja: Francuska - Nigerija/Njemačka - Alžir (18.00), Brazil - Kolumbija (22.00)

5. srpnja: Argentina - Švicarska/Belgija - SAD (18.00), Nizozemska - Kostarika (22.00)

POLUFINALE: 8. i 9. srpnja (22.00)

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO: 12. srpnja (22.00)

FINALE: 13. srpnja (21.00)