KONFERENCIJSKA LIGA / U dvoboju dva bivša Vatrena bivšem dinamovcu mrvice, ali slavi uvjerljivu pobjedu svoje momčadi

Večeras su na programu bile prve utakmice četvrtfinala Konferencijske lige

13.4.2023.
23:15

Nogometaši Fiorentine slavili su s čak 4-1 u gostima kod poljskoga Lecha u prvoj utakmici četvrfinala Konferencijske lige.

DRAMA NA OTOKU /

Rakitićeva Sevilla na Old Traffordu gubila 2-0 do 84., a onda ipak izbjegla poraz od Manchester Uniteda

Talijani su golovima Cabrala, Gonzalesa, Bonaventure i Ikonea došli do velike pobjede koja ih zasigurno vodi u polufinale. Strijelac za Poljake bio je Danc Velde.

Za Lech je cijelu utakmicu odigrao Antonio Milić, dok je za Viole do 85. minute igrao Josip Brekalo.

Anderlecht je s 2-0 svladao u Bruxellesu AZ Alkmaar golovima Panamca Murilla (21) i Ganca Ashimerija (70), dok su Basel i Nica odigrali 2-2. Za Švicarce je dvostruki strijelac bio Amdouni (26pen, 71), a za Francuze Nigerijac Moffi (38, 45+2).

Ranije su nogometaši Genta i West Hama odigrali neriješeno 1-1. West Ham je poveo do kraja prvog poluvremena, kada je u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio Danny Ings. Belgijska momčad je kasnije izjednačila, nakon što je Hugo Capers zabio u 57. minuti.

Uzvrati se igraju za sedam dana.

Rezultati:
Gent - West Ham 1-1 (Cuypers 57//Ings 45+3)
Anderlecht - AZ Alkmaar 2-0 (Murillo 21, Ashimeri 70)
Basel - Nice 2-2 (Amdouni 26pen, 71//Moffi 38, 45+2)
Lech Poznan - Fiorentina 1-4 (Velde 20//Cabral 4, Gonzales 41, Bonaventura 58, Ikone 63)