SJAJNA UVERTIRA / Fantastični Dinamovi juniori nakon velikog preokreta pobijedili Salzburg u Ligi prvaka mladih: Austrijanci nestali za 120 sekundi

Dinamo je preokrenuo u dvije minute za drugu poziciju u grupi. Katinić je zabio RB Salzburgu glavom iz velike gužve, a Topić u šesnaestercu nakon što je oslobodio dvojice igrača dvije minute poslije. Zakucao ju je Topić za veliko slavlje mladih dinamovaca

11.10.2022.
15:57
Luka Stanzl/PIXSELL

Sjajna uvertira za večerašnji spektakl na Maksimiru (21.00). Mladi nogometaši Dinama u utorak su popodne u 4. kolu Lige prvaka mladih, na stadionu u Kranjčevićevoj, pobijedili RB Salzburg nakon preokreta 2-1.

Oba gola Dinama pala su u razmaku od dvije minute. Katinić je zabio u 65. glavom u velikoj gužvi, a Topić u 67. zakucavanjem u suprotne rašlje. Pritom se Topić bio oslobodio dvojice igrača i poentirao u šesnaestercu.

RB Salzburg je, inače, u 19. poveo s 1-0 preko Havela, iako je Dinamo bolje otvorio susret.

9. NAJBOLJI STRIJELAC HNL-A IKAD /

'Ne može se u LP najavljivati 'va bank' od prve minute. Da je Čačić napao u Salzburgu pa izgubio, odmah bi i 'pametnjakovići' u napad'

Dinamo je ovom pobjedom preskočio Salzburg na ljestvici te se približio vrhu grupe. Plavi su skočili na drugo mjesto barem do završetka utakmice između Milana i Chelseaja.

Dinamo je već u 7. minuti imao ogromnu šansu za vodstvo. Topić je odlično iskoristio kiks gostujućeg braniča koji se poskliznuo te je s desne strane izbio sam pred golmana. No, nije dobro pucao i Krumyer mu je to obranio. Tri minute kasnije Pršlja je ispod grede izvadio udarac gostiju, a u 15. minuti je udarac Gubijana nakon povratne lopte završio u bloku.

U 65. minuti je Brkljača, koji je ušao dvadesetak sekundi ranije, je odlično ubacio iz slobodnog udarca na peterac, a tamo je u velikoj gužvi Katinić glavom skrenuo loptu u sami kut. Bio je to okidač za ono što je uslijedilo.

Naime, gosti se još nisu ni snašli, a već su gubili 2-1. Čim su krenuli s centra su izgubili loptu, ona je došla do Topića koji se u šesnaestercu krasno oslobodio dva igrača i onda zakucao loptu u suprotne rašlje za 2:1. RB Salzburg do kraja susreta nije uspio izjednačiti.