RONALDO SAM SAMCAT IZBORIO BOD ZA PORTUGAL: / Hat-trick Portugalovog furioznog kapetana u remiju sa sjajnim Španjolcima

Nogometaši Portugala i Španjolske odigrali su ljepoticu turnira i podijelili bodove u sjajnoj utakmici koja je završila 3-3

15.6.2018.
20:50

U utakmici 1. kola B skupine Svjetskog prvenstva u Sočiju su nogometaši Španjolske i Portugala su odigrali 3-3 (1-2).

U odličnoj i uzbudljivoj utakmici europski prvaci Portugalci su dvaput vodili, a nakraju se dvije minute prije kraja spasili poraza predivnim golom trostrukog strijelca Cristiana Ronalda.

Portugal je poveo u 4. minuti pogotkom Cristiana Ronalda iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a Španjolci su izjednačili u 24. minuti nakon solo-akcije Diega Coste. U 44. minuti udarac Ronalda s 20 metara španjolski vratar David de Gea neobjašnjivo propušta u mrežu, da bi u 55. minuti na 2-2 izjednačio Costa nakon dodavanja Busquetsa.

U 58. Nacho Fernandez dovodi Španjolce u vodstvo od 3-2 fantastičnim volejem s 20 metara, koji se odbio od obje vratnice i odsjeo u mreži. Na 3-3 je izjednačio u 88. minuti Ronaldo, atraktivnim golom iz slobodnog udarca s 20-tak metara.

Ranije je u ovoj skupini Iran pobijedio Maroko s 1-0 autogolom Aziza Bouhaddouza u petoj minuti sudačke nadoknade.

U 2. kolu 20. lipnja igraju Portugal - Maroko i Španjolska - Iran.

Rezultati by SofaScore

Portugal - Spain Rezultati uživo

UŽIVO:

Portugal - Španjolska 3-3

Portugal: Patricio; Soares, Fonte, Pepe, Guerreiro; Moutinho, Carvalho; Silva, Fernandes, Guedes; Ronaldo.

Španjolska: De Gea; Nacho, Ramos, Pique, Alba; Busquets, Koke, Iniesta; Isco, David Silva, Costa.

94' Kraj utakmice!

93' Sjajna šansa za Portugal! Quaresma je imao otvoren udarac unutar kaznenog prostora, ali u zadnji čas mu blokira Pique!

88' GOOL! Sjajan gol Cristiana Ronalda iz slobodnog udarca, koji je prebacio živi zid, Piquea i Busquetsa i pogodio pored nemoćnog De Gee. Hat-trick za Ronalda i 3-3!

86' Slobodni udarac za Portugal u opasnoj zoni!

83' Udarac Iaga Aspasa sa desne strane ide ravno u portugalskog vratara.

82' Španjolci usporavaju tempo, zadovoljni su sa vodstvom od 3-2

79' Opasna akcija Portugala! Cedric šalje dugu loptu na Ronalda, De Gea odlazi u prazno, ali Portugal nije uspio zabiti.

71' Sjajna akcija Španjolaca. Isco i Silva po tko zna koji put vežu paseve po lijevoj strani, povratna lopta Costi, koji šalje udarac pored gola.

70' U igru ulazi Thiago Alcantara umjesto Andresa Inieste, koji je bio sjajan do sada, ali je izgubio nešto energije u posljednjih desetak minuta. Španjolci i dalje kontroliraju loptu, vode, ali imaju problema sa portugalskim kontrama.

58' GOOL! Nevjerojatan gol Nacha! Nakon što su Silva i Isco napravili dar-mar na lijevom boku, lopta dolazi do Nacha koji silovito gađa od grede sa više od 20 metara! Španjolci su preokrenuli u samo tri minute!

55' GOOL! Sjajna uigrana akcija Furije! Silva je izveo slobodan udarac, Busquets glavom vraća Diegu Costi, koji s lakoćom postiže svoj drugi pogodak! Španjolska je izjednačila, 2-2!

52' Španjolci ponovo dominantni u posjedu, ali im fali probojnosti i lopte u prostor. Portugal stoji kompaktno i čeka kontre.

45' Sve je spremno za početak drugog poluvremena!

45' Kraj prvog poluvremena! Portugal vodi protiv Španjolske sa 2-1

43' GOOL! Nevjerojatna pogreška Davida de Gee. koji je udarac Ronalda skrenuo u vlastitu mrežu. Španjolci su dominirali, ali Portugal je iz dva udarca postigao dva pogotka i ima 2-1.

42' Još jedna brza akcija Španjoske - Silva pod prekršajem šalje sjajnu loptu za Isca čiji udarac brani Patricio.

41' Španjolci su zasada dominatni, drže loptu u nogama i Portugal je prisiljen braniti se u svojoj polovici.

34' Opasan udarac Inieste, tik pored lijeve grede Ruija Patricija

27' Isco pogađa gredu! Španjolci traže pogodak, ali lopta je odsjela toćno na crti! Sjajna utakmica zasada

24' GOOL! Diego Costa pogađa za 1:1, nakon sjajne solo akcije! Duga lopta na napadača Atletica, koju on dobro kontrolira i pogađa kraj Patricija.

22' Brza kontra Portugala! Guedes je imao sjajnu šansu ali nije pogodio nakon dodavanja Ronalda

21' Sjajna akcija Španjolske, Andres Iniesta sjajno je probio lijevi bok i ubacio Silvi, ali njegov udarac je odbijen u korner.

18' Slobodni udarac za Portugal nakon prekršaja Buquetsa, koji je požutio.

17' Gerard Pique blokira Ronaldov blok u kontri Portugala

16' Još jedan dribling Isca, ali njegov centaršut je prejak za Nacha

13' Isco je izborio korner nakon driblinga po lijevom boku.

10' Dobar udarac Davida Silve iz daljine, pored vratiju Patricija.

4' -Sjajni Ronaldo:

3' - GOOL! Ronaldo je realizirao jedanaesterac, Portugal vodi 1:0 već u trećoj minuti!

2' Jedanaesterac za Portugal! Ronaldo se probio i Nacho ga ruši za najstrožu kaznu!

1' - Počela je utakmica

0' Izvode se nacionalne himne, sve je spremno za veliku utakmicu

Nakon pobjede Irana nad Marokom, čeka nas veliki ogled Portugala i Španjolske

Nakon utakmice između Irana i Maroka, koja je završila pobjedom Irana od 1-0, čeka nas daleko najzanimljiviji susret dosadašnjeg tijeka Svjetskog prvenstva. U Sochiju će igrati europski prvaci, reprezentativci Portugala, i bivši svjetski prvaci, Španjolci.

Najviše upitnika bit će oko Španjolske, s obzirom da je reprezentaciju pogodila velika afera, te je samo dan prije početka prvenstva smijenjen izbornik Julen Lopetegui zbog kontroverznog potpisivanja ugovora sa Realom iz Madrida.

Izašle su i službene postave – Fernando Hierro, novi španjolski izbornik, odlučio se na klupu poslati Thiaga, Odriozolu i Rodriga, koji su startali u posljednjoj utakmici Lopeteguija, a na teren poslati Kokea, Nacha i Diega Costu. Kod Portugala nema iznenađenja.

Očekuje se borba i dva sistema igre - Španjolci će favorizirati posjed lopte, budući da de facto igraju sa petoricom tehnički ponajboljih svjetskih veznjaka, dok će Portugal stajati kompaktno u dva bloka od četvorice igrača i probati tranzicijom uhvatiti Furiju nespremnu.

Utakmicu od 20 sati pratite uživo na Net.hr-u.