BBB JASNI - DOSTA FARSE! / 'Hrvatski nogomet je godinama uronjen u besmisao igranja za vladajuću kastu'

Najžešći navijači Dinama Bad Blue Boysi su uoči utakmice 19. kola HNL-a između Dinama i filijale Lokomotive na svojoj službenoj internetskoj stranici objavili zanimljivo priopćenje.

12.12.2016.
8:49
Pixsell/KND BBB

Naime, s priopćenjem su pozvali sve svoje članove na ovu utakmicu u Maksimiru koja je na kraju završila očekivanom pobjedom Dinama 3-1. No, u njemu su se dotaknuli onoga što već godinama stoji iznad glave svakom navijaču u Hrvatskoj kao negativni predznak, kao oblak sumnje natjecanja koji vode ljudi koji nisu baš omiljeni među nogometnim pukom u Hrvata. Boysi su priopćenje započeli definicijom sporta kao takvog, odnosno onog što bi sport trebao predstavljati.

LJUDI U CRNOM: Osvanuo video Boysa od kojeg ćete se naježiti! Ovo je totalni hardcore

SOUDANIJEV GOL ZA PAMĆENJE: Dinamo pobijedio Lokomotivu 23. put u 24. dvoboju

'Farsa koja se odigrava u blatnoj kaljuži hrvatske lige '

"Sport je fizička ili mentalna aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju natjecanja s protivnikom ili protivničkom momčadi, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik", ističu najvatreniji navijači Dinama i onda kreću s objašnjavanjem "problematike" u hrvatskom nogometu.

"Draž i popularnost sporta, u ovom slučaju nogometa, proizlazi iz unaprijed 'utvrđenog skupa pravila', istih za sve, 'u cilju natjecanja s protivnikom'. Nitko normalan ne pokazuje ozbiljniji interes za bilo koji sportski događaj u kojem ne postoje nekakva uopćena pravila jednaka za sve i u kojem se jedan 'protivnik' natječe sam sa sobom. Hrvatski klupski nogomet je već godinama uronjen u besmisao igranja za vladajuću nogometnu kastu i tu, a ne u lošoj infrastrukturi, klimi i životnom standardu u državi, leži razlog općeg gubitka interesa za domaću ligu. Možda ni tisuću ljudi danas neće biti na Maksimiru i gledati farsu koja se odigrava u blatnoj kaljuži hrvatske lige već osmu sezonu zaredom uz podsmijeh, sram ili bijes onih koji u nogometu vide vitešku igru koja zapravo nikada nije bila poštena s pravilima koja su ista za sve, ali nikada nije ni bila ovakva nadrealna travestija koju šira nogometna javnost već uzima pod normalno. Ironija je da najveći broj nas koji ćemo ipak sunčano nedjeljno popodne provesti uz tu besmislenu, farsičnu 'utakmicu' to sve vidi i prepoznaje i zbog nas Dinamo ne smije i ne može biti okaljan i prepoznat kroz one koji su od najljepše igre napravili svoj privatni biznis", stoji u priopćenju Boysa koje je u nedjelju objavljeno na službenoj stranici grupe.

Dvanaesti igrač Dinama protiv filijale

Vrijedi spomenuti kako su Boysi bili dvanaesti igrač svoje momčadi protiv filijale Lokomotive. Tijekom svih 90. minuta bodrili su Dinamo, a u drugom poluvremenu na Sjeveru su priredili i pirotehnički šou.

Što se tiče same utakmice, u njoj sve do 61. minute na Maksimiru nije bilo pogodaka, a onda je Soudani nakon ubačaja Sose nadvisio Bočkaja i glavom svladao Daniela Zagorca za vodstvo Dinama. Lokomotiva je 12 minuta poslije stigla do izjednačenja preko Antunovića koji je u igru ušao samo četiri minute prije.

U 79. minuti, Fiolić je zabio za 2-1 Modrih, a onda je Soudani u 89. minuti napravio potez utakmice. Sjajni alžirski reprezentativac je na ubačaj Borne Sose s 15 metara iz voleja majstorski pogodio gornji lijevi kut Lokomotivnih vrata za konačnih 3-1.