ZA SVE POSTOJI PRVI PUT / Dinamu se ovakvo nešto nije dogodilo nikada u povijesti Prve HNL

Valja reći kako ovo nije bila tek takva pobjeda Slavena, odnosno poraz Dinama

16.7.2021.
22:49
Sanjin Strukic/PIXSELL

Iznenađujućom pobjedom nogometaša Slaven Belupa koji su s 2-0 (0-0) svladali Dinamo na gostovanju u Maksimiru u prvoj utakmici nove sezone Prve HNL.

Pobjedu Koprivničanima donijeli su Ivan Krstanović pogotkom u 50. minuti i Bruno Bogojević koji je bio strijelac u 84. minuti.

IZGLEDALI SU KATASTROFALNO /

Trener Dinama pokušao objasniti kako je došlo do debakla na otvaranju Prve HNL: 'Bili su izuzetno organizirani'

Damir Krznar je u Dinamovu startnu postavu protiv Slavena uvrstio samo trojicu igrača (Lauritsen, Ivanušec, Oršić) koji su prije tri dana počeli utakmicu protiv Valura na Islandu, a pred vrata je stao Dominik Livaković, koji je kasnije napravio veliku pogrešku koja je dovela do vodećeg gola.

Prvi put u povijesti poraz

Valja reći kako ovo nije bila tek takva pobjeda Slavena, odnosno poraz Dinama. Slavenu je to bila prva pobjeda na Maksimiru nakon 2004. godine kada su slavili s 2:1 golovima Jurice Karabatića i Ivice Karabogdana.

A što se Dinama tiče ovo im je prvi poraz na otvaranju Prve HNL u povijesti lige. Do sada su u 30 prvih utakmica upisali 25 pobjeda i pet remija. Posljednji put Dinamo je kiksao na otvaranju u 1. kolu sezone 2018./19. kada ih je uspio pripitomiti Rudeš. Vodio ih je onda Nenda Bjelica, a završilo je tada 1:1. Gosti su poveli autogolom Moharramija, a Dinamo je spasio Dino Perić golom u trećoj minuti nadoknade. Sada protiv Slavena niti devet minuta sudačke nadoknada nije bilo dovoljno da barem smanje rezultat.