Dinamu samo remi protiv BiH trećeligaša

Hrvatski prvak je u prvoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone s Brotnjom odigrao 1:1, a jedini pogodak za Modre zabio je Ivan Krstanović.

16.1.2012.
16:41

Čitluk. Stadion Bare. Gledatelja: 4000.

Brotnjo: Džida - Brajković, Miličević, Čilić, Pavlović - Miloš, Rozić, Badalić, Vladić - Pehar, Vlaho (još su igrali: Soldo D., Bevanda, Sesar, Jurić, Šimović, Soldo V., Šarac, Brajković, I. Puljić, T. Puljić, Mustapić) Dinamo: Kelava (od 61. Zelenika) - Vrsaljko (od 46. Tomečak), Vida (od 61. Bišćan), Šimunić (od 46. Tonel), Ibanez (od 46. Pivarić) - Calello (od 46. Leko), Badelj (od 46. Pokrivač), Špehar (od 46. Kovačić), Alispahić (od 46. Sylvestr) - Kramarić (od 46. Rukavina), Krstanović (od 46. Beqiraj) Žuti kartoni: Čilić (42), T. Puljić (87) / Calello (40) Strijelci: 0:1 - Krstanović (39), 1:1 - Sesar (57) Dinamo je nakon 13 godina došao u Čitluk te u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone i prvoj pod vodstvom novog trenera Ante Čačića remizirao kod bosansko-hercegovačkog trećeligaša Brotnja 1:1. Hrvatski prvak je u prvom dijelu utakmice stvorio dosta prilika, no domaći gol sjajno je čuvao vratar Džida. Dinamo je nakon pada tempa sredinom prvoga dijela 'stisnuo gas' posljednjih desetak minuta i uspio povesti.

Vrsaljko je nabacio s desne strane, a na drugoj vratnici Kramarić pucao što Džida brani, no lopta se odbila do Krstanovića koji ju je sa sedam metara mirno poslao u mrežu.

Trener Čačić je u nastavak ušao sa samo dva 'stara' igrača iz prvog poluvremena (Kelava, Vida). Hrvatski prvak je navalio na gol domaćina, no Džida je opet briljirao. Brotnjo je, pomalo neočekivano, zabio u 57. minuti iz kontranapada preko Sesara koji je loptu zakucao u rašlje.

Beqiraj je uspio zatresti mrežu u 65. minuti, ali sudac je označio zaleđe, dok je Tonelov pokušaj dvije minute kasnije 'očišćen' s gol-linije.

Spomenimo i da se u 61. minuti utakmice na teren nakon ozljede i operacije vratio Igor Bišćan.