novi prvak / Dinamo zabio pet komada, ali Rijeka slavi na Maksimiru

U susretu zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Rijeku s 5-2 (3-1) pokvarivši proslavu prvog naslova prvaka Riječana

27.5.2017.
21:00
Marko Prpić/Pixsell

Pehar pobjednika hrvatskog prvenstva u rukama nogometaša Rijeke

Dinamo je Rijeci pred 12 tisuća gledatelja na Maksimiru, od čega barem 6000 navijača Rijeke, nanio najteži poraz i tako se bar malo utješili za gubitak naslova nakon 11 godina.

Egzibicijska zadnja utakmica prvenstva sa sedam pogodaka, a u kojoj je briljirao Alžirac Al Hilal Soudani s tri gola i jednom asistencijom, bila je i dobra uvertira pred finale Kupa u srijedu u Varaždinu, u kojem se sastaju opet ove dvije momčadi.

POGLEDAJTE JOŠ:

>> Armada osvojila Maksimir: više od 6 tisuća Riječana došlo proslaviti naslov prvaka

Tek što je počeo, u 4. minuti, Al Hilal Soudani je iz solo akcije, koja je započela na centru, iznenadio riječku obranu i prizemnim udarcem lijevom nogomet pogodio lijevi kut vrata. U 11. minuti Rijeka je mogla izjednačiti, no šut glavom Gorgona s pet metara brani Zagorac. U 34. minuti Dinamo vodi s 2-0 nakon što je Moro ubacio s lijeve strane, a loptu je dočekao opet Alžirac Soudani i lako poentirao. U 45. minuti Soudani dolazi do "hat-tricka" jer je bio najbliži nakon udarca Olma, kojeg je vratar Prskalo kratko odbio. Tek što se krenulo s centra Marko Vešović je pretrčao Pivarića i smanjio na 1-3.

I u drugom dijelu nastavila se golijada - u 47. minuti je Soudani asistirao Španjolcu Daniju Olmu za njegov prvi gol sezone, a u 52. minuti je Machado proigrao Armina Hodžića koji lako pogađa za 5-1. U 63. minuti je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio kazneni udarac Stipi Andrijaševiću, no napadač Rijeke se ipak iskupio u 83. minuti poslije ubacivanja Martića s desne strane.

Pred 12.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Soudani (4), 2-0 Soudani (34), 3-0 Soudani (45), 3-1 Vešović (45+1), 4-1 Olmo (47), 5-1 Hodžić (52), 5-2 Andrijašević (83)

Promašeni penal: Andrijašević (Rij, 63)

Futacs najbolji strijelac Prve HNL

Napadač Hajduka Mađar Marko Futacs najbolji je strijelac Prve HNL sa 18 postignutih pogodaka.

Drugo mjesto zauzeo je krilni igrač Dinama El Arabi Hilal Soudani koji je zaključio sezonu sa 17 golova. Alžirski reprezentativac je protiv Rijeke zabio tri gola i umalo je dostigao Mađara.

Treću poziciju dijele Franko Andrijašević (Rijeka) i Armin Hodžić (Dinamo) sa po 16 golova.