DALIĆ GA JOŠ UVIJEK NE ZOVE, A ON BRILJIRA: / Moćni hrvatski stoper pretrčao pola terena, odigrao dupli pas i zamalo polomio gredu

Ćaleta-Car je odigrao sjajnu kombinaciju na lijevoj strani

21.10.2019.
8:06

U posljednjem susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Strasbourg s 2-0 prekinuvši niz od četiri utakmice bez slavlja.

OM je ostvario pobjedu nakon više od mjesec dana posta. Sredinom rujna Marseille je slavio protiv Monaca (4-3), a potom nanizao četiri kola bez trijumfa. Crnu seriju momčad sa stadiona Velodrome prekinula je protiv Strasbourga, a golove su zabili Boubacar Kamara u 3. minuti, te Kevin Strootman iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

8th November 2018, Stadio Olimpico, Rome, Italy; UEFA Europa League football, Lazio versus Marseille; Duje Caleta-Car of Marseille sits on the field after losing their match 2-1, Image: 395033529, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights *** ., Model Release: no, Credit line: Profimedia, SIPA USA

Za OM je cijeli susret igrao Duje Ćaleta-Car, a u 20. minuti bio je vrlo blizu pogotka, no njegov udarac je završio u okviru gola. Ćaleta-Car je odigrao sjajnu kombinaciju na lijevoj strani, sam je povukao preko pola terena, odigrao je dupli pass sa suigračem i izbacio cijelu obranu, a zatim je raspalio snažan udarac i pogodio prečku. Impresivan učinak Ćaleta-Cara koji je, usput rečeno, dobio drugu najvišu ocijenu 7.7, a jedino je Boubacar Camara dobio više, 8.1.

Prodor i šut Ćaleta-Cara pogledajte OVDJE.