ALVES I HIGUAIN UNIŠTILI SUBAŠIĆA I DRUŠTVO: / Smiješi nam se veliki finale Juventus – Real Madrid

Nogometaši Juventusa u prvoj su utakmici polufinala Lige prvaka kao gosti svladali Monaco s 2-0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale koji će se igrati 3. lipnja u Cardiffu.

3.5.2017.
22:23

MONACO - JUVENTUS 0-2

MONACO: Subašić; Dirar, Glik, Jemerson, Sidibé; Fabinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé

JUVENTUS: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Dani Alves, Pjanić, Marchisio; Alex Sandro; Dybala, Mandžukić; Higuain

STRIJELCI: 0-1 Higuain (29), 0-2 Higuain (59)

Strijelac oba gola bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain, u 29. i 59. minuti. Naš Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Danijel Subašić branio čitavu utakmicu za Monaco. Uzvratna utakmica igrat će se 9. svibnja u Torinu.

PETA? MA MOŽE, DVAPUT! /

Subašić u ovoj čudesnoj Juventusovoj akciji nije imao baš nikakvih izgleda

U velikom okršaju najbolje obrane i najboljeg napada Lige prvaka pobjedu je odnijela granitna talijanska obrana. Juventus je i nakon Monte Carla ostao jedna momčad koja još nije primila gol u nokaut-fazi, dok je s dva gola Higuaina prekinut niz nepobjedivosti na domaćem terenu.

Dvaput kombinacija Alves - Higuain

Prvu veliku priliku za Monaco popustio je Mpabbe u 16. minuti, a njegov udarac koji je išao u sami donji lijevi kut je Buffon obranio. U 29. minuti Juve je poveo iz sjajne akcije, u kojoj je Alves petom gurnuo loptu za Higuaina koji je preciznim udarcem ostavio Subašića bez šansi. U 38. minuti Subašić je obranio slobodan udarac Dybale i to je bilo sve u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom šansom Falcaa čiji udarac Buffon ipak zaustavlja, a na drugoj strani u 54. minuti Subašić bravurozno brani pokušaj Marchisija iz blizine. U 59. minuti Juventus je došao do vodstva od 2-0 nakon precizne lopte ponovno Alvesa na Higuaina, a Argentinac je s tri metra uspio pogoditi i drugi puta ispred nemoćnog Subašića. U 90. minuti Monaco je mogao smanjiti, ali udarac glavom Germaina iz blizine brani Buffon.

U utorak je veliki korak ka finalu napravio i branitelj naslova Real iz Madrida koji je na svom Santiago Bernabeuu svladao gradskog suparnika Atletico s 3-0. Madridski sastavi svoj uzvrat igrat će 10. svibnja.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, JUVENTUS JE POBIJEDIO S 2-0.

90' - Moutinho je nabacio iz slobodnjaka, Germain odlično pucao glavom, a Buffon vršcima prstiju izbacio loptu u korner.

89' - Zadnja izmjena: Lemina ulazi u igru umjesto Pjanića.

88' - Moutinho je opasno nabacio iz slobodnog udarca, Buffon nije uspio doći do lopte, ali nije nitko ni od Monacovih igrača.

85' - Juventus je posve primirio utakmicu. Monaco kombinira na sredini terena, ali nema baš nikakve šanse probiti obranu gostiju.

81' - Nove zamjene. Kod gostiju je ušao Rincon umjesto Marchisija, a kod domaćina Toure umjesto Bernarda Silve.

76' - Mijenja i Allegri: izlazi dvostruki strijelac Higuain, a ulazi Cuadrado.

75' - Moutinho je pronašao Bernarda, ali njegov je udarac blokiran i gosti su otklonili još jednu potencijalnu opasnost.

71' - Pokušavaju domaći doći barem do jednog gola, ali ne ide to pored čelične Juventusove obrane koja je primila samo dva pogotka ove sezone u Ligi prvaka.

67' - Dvije izmjene kod Monaca: Moutinho umjesto Bakayoka i Germain umjesto Lemara.

65' - Sidibe je pucao iz slobodnjaka, ali loše je to bilo, lopta je završila u živom zidu.

59' - Još jednom je s desne strane sjajno nabacio bivši bek Barcelone Dani Alves, a bivši napadač Real Madrida Gonzalo Higuain je uklizao na vrhu peterca i ugurao loptu u mrežu.

59' - GOOOOOOOL! JUVENTUS VODI S 2-0.

54' - Pobjegao je Marchisio po desnoj strani i pucao po golu, ali Subašić je briljantnoobranio.

50' - Opalio je Bernardo Silva iz velike udaljenosti, ali nije to bio težak posao za Buffona.

47' - Falcao se našao u sjajnoj prilici, ali još jednom je odlično reagirao Buffon.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. JUVENTUS VODI S 1-0.

42' - Monaco pokušava napraviti pritisak i doći do izjednačenja, ali čvrsta obrana Juventusa otklanja sve pokušaje.

38' - Dybala je pucao iz slobodnog udarca s 28 metara, ali Subašić je to uspio zaustaviti.

37' - Fabinho je drugi igrač sa žutim kartonom u večerašnjoj utakmici.

32' - Glik je izveo slobodan udarac, ali nitko od njegovih suigrača nije uspio zahvatiti loptu.

29' - Juventus je odigrao sjajnu kontru, najrpije je Dybala odigrao petom, a potom na isti način Alves asistirao Higuainu koji je s 13 metara udaljenosti matirao Subašića.

29' - GOOOOOOOL! JUVENTUS VODI S 1-0.

28' - Gosti imaju 62 posto posjeda lopte, ali Monaco je dosad imao bolje prilike.

25' - Higuain se opet nije snašao u doborj prilici, poslao je loptu pored gola.

22' - Mbappe je na lijevoj strani 'okrenuo' Barzaglija i ubacio u sredinu, ali Chiellini je izbacio loptuu korner.

21' - Bonucci je dobio žuti karton zbog prekršaja a Falcau.

19' - Evo nove prilike za Monaco. Falcao je pucao glavom nakon nabacivanja s desne strane, ali Buffon je to vršcima prstiju izbio u korner.

16' - Pobjegao je sjajni Mbappe po desnoj strani i uspio pucati iskosa nakon ubacivanja Dirara, ali Buffon je obranio. Najbolja prilika dosad.

12' - Evo prijetnje i na drugoj strani, 18-godišnji Mbappe se neočekivano našao sam pred Buffonom, ali slabo je pucao glavom. Lagan zadatak za golmana gostiju.

11' - Sjajna akcija Juventusa, Pjanić je lijepo pronašao Alvesa na desnoj strani, ovaj isprve ubacio u sredinu prema Higuainu, ali ovaj nije uspio zahvatiti loptu glavom.

10' - Alves je uspio pucati iskosa s desne strane, ali nije Subašić imao problema sa zaustavljanjem te lopte.

8' - Dybala je prošao po lijevoj strani i ubacio prema Higuainu, ali ovaj se poskliznuo i pao na vrhu šesnaesterca.

6' - Bilo je malo gužve u Monacovom šesnaestercu nakon kornera, ali na koncu je Sidibe uspio izbiti loptu.

3' - Alves je pokušao ubaciti s desne strane pred gol, ali pročitao je to Lemar.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - U sastavu su i oba hrvatska reprezentativca, Subašić kod Monaca, a Mandžukić kod Juventusa.

0' - Poznati su sastavi za večerašnju utakmicu. Trener Juventusa je pomalo iznenadio izostavljanjem očekivanih Khedire i Cuadrada i uvrštenjem Barzaglija i Marchisija.

NAJAVA:

Kada su se 1998. godine Monaco i Juventus sudarili u polufinalu, talijanski klub je prošao dalje. Isto se dogodilo i prije dvije godine kada je Juventus bio uspješniji u četvrtfinalu: u Torinu je bilo 1-0, a u Monaku 0-0. Obje su momčadi otada značajno promijenile izgled, a njihov današnji okršaj će biti sudar dviju filozofija: čvrste i gotovo neprobojne Juventusove obrane i čudesnog Monacovog napada koji je ove sezone u francuskoj ligi zabio već 95 golova, a još 21 dodao u Ligi prvaka.

'Simbol današnjeg Juventusa'

Na Louisu II nas očekuje i hrvatski obračun: Danijel Subašić je nedodirljiva Monacova 'jedinica', dok je napadačka linija Juventusa nezamisliva bez Marija Mandžukića. Upravo je o njemu uoči utakmice biranim riječima pričao stoper Stare dameGiorgio Chiellini.

"Njegova brzina i snaga su takve da, ako ga morate čuvati, kraj utakmice dočekate potpuno iscrpljeni. U ovoj Juventusovoj momčadi ima puno tehnike, ali i sposobnosti da se igra na snagu uz veliko žrtvovanje. Onime što pokazuje na terenu, Mario Mandžukić je simbol takvog Juventusa", istaknuo je Chiellini.

U prvom polufinalu Real Madrid je u utorak deklasirao gradskog rivala Atletico s 3-0 i napravio ogroman korak prema finalnom dvoboju u Cardiffu. Zanimljivo, kad su 1998. u polufinalu izbacili Monaco, nogometaši Juventusa su u finalu igrali upravo protiv Reala.