SPORNA ODLUKA / Conte bijesan na suca: 'VAR šteti nogometu! Bi li poništili regularan gol nekom većem klubu?'

Uoči zadnjeg kola Tottenham vodi s osam bodova, Sporting i Eintracht imaju po sedam, a Marseille šest bodova

27.10.2022.
11:09
Profimedia.hr - screenshot

Trener Spursa Antonio Conte oštro je kritizirao suđenje nakon što je VAR u sedmoj minuti nadoknade poništio pobjednički pogodak Tottenhama u susretu protiv Sportinga kojim bi londonski klub osigurao prolaz u osminu finala. Tottenham i Sporting su nakon velike drame odigrali 1-1, a gosti su poveli u 22. minuti golom Marcusa Edwardsa.

KAKO JE OVO USPIO? /

VIDEO Bizaran promašaj napadača od 100 milijuna eura: Nećete vjerojati kakvu je šansu propustio

Uzaludno slavlje

Izjednačio je Rodrigo Bentancur u 80. minuti na asistenciju Ivana Perišića iz kornera, da bi u petoj minuti nadoknade Harry Kane je zabio za 2-1 izazvavši ludnicu na stadionu londonskog sastava, ali je pogodak nakon skoro tri minute video analize ipak poništen zbog zaleđa.

"Poništili su nam regularan gol. Sudac u takvoj situaciji mora pokazati više inteligencije. Oprostite jako sam uznemiren," rekao je Conte nakon utakmice, a zaradio je i crveni karton te dodao:

"Lopta je bila ispred Kanea i gol je gol. Ne razumijem VAR, liniju koju su postavili. Vrlo je teško komentirati ovu odluku, VAR stvara veliku štetu," kazao je dodavši: "Očito je da nemamo sreće s VAR-om. Hoće li VAR imati hrabrosti poništiti regularan gol nekom većem klubu u važnoj utakmici. Žao mi je, ali ne vidim iskrenost u ovakvim odlukama," istaknuo je. Spornu situaciju na dvoboju možete pogledati OVDJE.

Da je pogodak priznat, Tottenham bi osigurao osminu finala, ovako je odluka odgođena za zadnje kolo u kojem sve četiri momčadi iz skupine mogu proći dalje. Uoči zadnjeg kola Tottenham vodi s osam bodova, Sporting i Eintracht imaju po sedam, a Marseille šest bodova.