PRESUDIO JEDAN GOL / U 437. izdanju jednog od najvećih gradskih derbija na svijetu slavio je gost

3.9.2023.
16:02

U jednom od najvećih gradskih nogometnih derbija na svijetu Celtic je na gostovanju pobijedio Rangers sa 1-0.

ŠIMUNIĆ: 'BAŠ MI JE TEŠKO, ALI...' /

Prosinečki više nije trener Rudeša! 'Vidjeli smo da je najbolje da svatko krene na svoju stranu'

Bio je to susret 4. kola škotskog prvenstva, ujedno 437. izdanje Old Firma.

Pogodak odluke zabio je Japanac Kyogo Furuhashi u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Vrijedi istaknuti kako su domaćini dva puta tresli mrežu suparnika, no oba su gola poništena nakon analize VAR sustava.

Već u prvoj minuti je Rabbi Matondo poslao loptu u mrežu, no bio je u zaleđu. U 28. minuti je poništen i gol Kemaru Roofeu zbog prekršaja.

U nastavku susreta Rangers je stisnuo kako bi došao do izjednačenja, međutim Celtic se uspio obraniti.

Hrvatski nogometaš Borna Barišić nije nastupio za Rangers.

Celtic vodi na ljestvici sa 10 bodova, St. Mirren ima osam, Motherwell sedam, a Rangers na četvrtom mjetu ima šest bodova.

Sjajne borbe s FNC-a 12 iz pulske Arene ekskluzivno možete pogledati na streaming platformi Voyo.