NEZAUSTAVLJIVI SU / Bayern zdrobio Wolfsburg, natrpali im mrežu do vrha, Lewandowski novi rekorder

Poljak je s 43 prvenstvena gola u ovoj godini srušio rekord Gerda Mullera iz 1972.

17.12.2021.
23:06

Vodeća momčad njemačkog prvenstva minhenski Bayern je u petak na svom terenu u prvoj utakmici 17. kola s visokih 4-0 svladao Wolfsburg.

Za sigurnu pobjedu u zadnjem kolu jesenskog dijela prvenstva prvi gol za Bayern zabio je u sedmoj minuti susreta Thomas Muller kojem je to bila jubilarna 400. utakmica u Bundesligi.

Gosti su odlijevali do 57. minute kada je vodstvo Bayerna na 2-0 povećao Dayot Upamecano, da bi samo dvije minute kasnije na 3-0 povećao Leroy Sane. Pred sam kraj Robert Lewandowski zabija za 4-0 i tim je pogotkom postavio novi rekord- za jedan gol popravio je učinak od 42 gola u kalendarskoj godini legendarnog Gerda Müllera. On je taj rekord postavio 1972., a Lewandowski je 2021. godinu završio sa 43 gola.

Bayern je prvi sa 43 boda, a druga je Borussia s devet bodova manje. Wolfsburg je 12. sa 20 bodova.