PRŠTI LJUBAV / Vatreni postao hit na Otoku: 'On je heroj. Zabio je gol vrijedan 35 milijuna eura', a on uzvraća: 'Ovo je najbolja momčad na svijetu'

Čolak je igrao do druge minute sudačke nadoknade, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret za Rangers.

25.8.2022.
10:36
Marko Prpic/PIXSELL

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak svojim je pogotkom odveo škotskog doprvaka Rangers u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka.

TRANSFER KARIJERE HRVATSKOG GOLGETERA /

Antonio Mirko Čolak potpisao za Rangerse: 'Jako je iskusan, zabio je puno golova. S njim smo kvalitetniji...'

Čolak je bio strijelac jedinog pogotka u 1-0 pobjedi u uzvratnom susretu posljednjeg, 4. pretkola na gostovanju kod PSV-a u Eindhovenu, a kako je prvi dvoboj u Glasgowu završio rezultatom 2-2, Rangers je prošao dalje s ukupnih 3-2.

Ugledni engleski tabloid The Sun ovako piše o našem golgeteru: "Izostanak Morelosa bio je glavna tema prije utakmice. Čolak je ostao jedina opcija. Trener Giovanni van Bronckhorst vjerovao je u hrvatskog strijelca i isplatilo se", te nastavljaju:

'To je najbolja momčad na svijetu'

Rangersi imaju novog heroja nakon što ih je Čolakov gol odveo u Ligu prvaka prvi put nakon 2010. godine. I ostali britanski mediji su se raspisali, Daily Record pak ističe kako je Čolak zabio 35 milijuna eura vrijedan gol, aludirajući na novac koji će klub dobiti plasmanom u Ligu prvaka.

Hrvatski golgeter je bio iznimno zadovoljan: "Oduvijek mi je bio san natjecati se na ovoj razini, a sada sam ovdje s Rangersima. To je najbolja momčad na svijetu. U ovoj fazi igrate s teškim protivnicima, ali bili smo fokusirani od vratara do napadača i ostavili smo srce na terenu. Ponosan sam na dečke."

Hrvatski se napadač okoristio velikom pogreškom najuže obrane domaćih u 60. minuti, te je s pet metara pogodio prazna vrata. Čolak je igrao do druge minute sudačke nadoknade, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret za Rangers.