Dinamo je u petak obilježio 20 godina od povratka imena. Tim je povodom klub objavio snimku na kojoj govore neki od aktera tog doba. Među njima je bjegunac od hrvatskog pravosuđa Zdravko Mamić. Tamo je on govorio koja je bila njegova uloga u cijeloj toj priči, međutim njegove riječi nisu se svidjele BBB-ima koji su mu odgovorili putem Facebook stranice.
Osim priopćenja pustili su snimku Latince iz 1993. u kojoj je gostovao spomenuti Mamić. Njegove riječi malo su drugačije od onih izrečenih prošlog petka.
Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti.
U proteklom tjednu u kojem se navršilo 20 godina od povratka imena Dinamo, vjerni njegovatelji kulta ličnosti Zdravka Mamića koristeći službene klupske komunikacijske kanale objavili su video o povratku imena Dinamo s ciljem prekrajanja i prilagođavanja klupske povijesti.
Glavni govornik iz svojeg je emigracijskog "press centra" evocirao svoju verziju priče o tome kako je upravo on inicirao pa i proveo postupak preimenovanja kluba iz NK Croatia u NK Dinamo. Uz to iznio je i neke u njemu svojstvenom stilu iskonstruirane priče o tome kako se "jedino on" od svih tada aktualnih dužnosnika kluba i klubu bliskih ljudi, borio za ime Dinamo. Pažljivom slušatelju ali i poznavatelju povijesti njegovog odnosa sa Miroslavom Blaževićem, lako je bilo zaključiti kako svog tadašnjeg mentora, životnog uzora ali i suvlasnika u političkim dekretom privatiziranoj "Croatiji", prikazuje kao prevrtljivca i Tuđmanovog ulizicu dok sebe nastoji prikazati kao onog koji je jedini "imao muda" pravom i autokratskom šefu kluba u lice reći da griješi u vezi preimenovanog Dinama.
Jedina prepreka imenu Dinamo bio je Franjo Tuđman, prvi predsjednik samostalne Hrvatske. Povratak Svetog imena u to vrijeme mogao se dogoditi samo na dva načina - njegovim političkim ili biološkim odlaskom. Dogodilo se ovo drugo i tog trenutka, u 12. mjesecu 1999. godine bilo je jasno da je povratak imena samo pitanje dana.Nije se ime vraćalo na nikakvim kućnim seansama kako to lažov i manipulator pokušava prikazati, već su se na tim sastancima dijelile buduće funkcije i interesne sfere. Pa je tako Canjuga inzistirao na ostanku u klubu, a Mamić na ulasku u Izvršni odbor kluba.
Povratak imena iznijela je borba naše grupe i gotovo stopostotni konsenzus Dinamovog navijačkog tijela i to je jedina neporeciva istina!
Što se tiče uloge emigriranog "svjedoka vremena" u prvoj polovici 90-ih kada je zajedno s Blaževićem vodio klub, ponovit ćemo da je u više navrata pokušavao nagovoriti vodeće ljude naše grupe na prihvaćanje imena "Croatia" ili barem na neutralno navijanje za "Plave".
Uz to, aktivno je sudjelovao u zatvaranju drugog BBB Fan Cluba u jesen 1994. godine i time borbi za ime Dinamo nanio ogromnu štetu.
Ubrzo je i sam bio protjeran iz kluba, a vratio se "kao najveći Dinamovac" nakon Tuđmanove smrti s jednim jedinim ciljem kojeg je nažalost i ostvario.
Donosimo kratak video i isječke zabranjene emisije "Latinica" iz 1993. u kojoj osvjedočeni lažov i folirant u ulozi tadašnjeg direktora tzv. "Croatije" govori na kojoj je strani povijesti bio u jeku navijačke borbe za povratak imena.