Dinamov budući protivnik upisao je novu prvenstvenu pobjedu

18.10.2024.
23:09
profimedia

Borussia Dortmund je sa 2-1 (1-0) svladala hamburški St. Pauli u prvoj utakmici 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva, koja je odigrana na stadionu Signal Iduna Park.

RAZOČARANI IGROM /

Navijači Rijeke rigaju vatru nakon novog kiksa: 'Ovo je tragično loše, Đaloviću odlazi!'

Pogotke za domaću momčad postigli su Ramy Bensebaini u 43. minuti i Serhou Guirassy u 83. minuti, dok je za St. Pauli strijelac bio Eric Smith.

Dortmundska momčad je došla do četvrte pobjede i sa 13 bodova privremeno skočila na četvrto mjesto. St. Pauli je sa četiri boda na 16. poziciji.

Vodeći Bayern i drugoplasirani RB Leipzig imaju po 14 bodova.

Žuto-crni će biti sljedeći Dinamovi protivnici u Ligi prvaka. Između toga Plavi će imati dva gostovanja u Salzburgu i Bratislavi. Klub iz Dortmunda dosad je prvi u Ligi prvaka sa stopostotnim učinkom i najvećom gol razlikom (+9).

Ipak u Bundesligi osciliraju. Prošlo kolo pobijedio ih je Union Berlin 2-1, a namučio ih je i St. Pauli. Njemački klubovi mogli bi biti pravi primjer za Bjelicu kako pripremiti utakmicu, no još je puno utakmica do njihovog susreta na Maksimiru 27. studenog.

POGLEDAJTE VIDEO: Bjelica 'bocnuo' izbornika Dalića: 'Pokazali su da igrači iz HNL-a mogu pomoći reprezentaciji'