NOGOMETNI TERMIN RUČKA / Borba za Ligu prvaka: Bologna se namučila za bod, francuska senzacija nastavlja oduševljavati

U ranijem terminu igrala se po jedna utakmica u Francuskoj i Italiji

7.4.2024.
15:38

U prvom nedjeljnom susretu 31. kola talijanske Serie A nije bilo pobjednika, utakmicu bez golova su odigrali nogometaši Frosinonea i Bologne.

FRCALO JE NA SVE STRANE /

Old Firm opravdao je sva očekivanja, a u sudačkoj nadoknadi pao je pogodak koji je izazvao ludnicu na tribinama

Favorizirana Bologna može čak biti i zadovoljna jednim bodom jer je kroz cijelu utakmicu domaćin bio bolji te je stvorio veći broj pravih prilika. U sudačkoj nadoknadi mogli su gosti ipak osvojiti sva tri boda, ali je domaći vratar Turati udarac Ndoyjea odbio u gredu.

U posljednjih deset ligaških utakmica Frosinone sada ima četiri remija i šest poraza te je i dalje u opasnoj zoni na ljestvici, na 18. mjestu. Bologna je ostala četvrta i dalje se nada plasmanu u Ligu prvaka.

Hrvatski nogometaš Nikola Moro ostao je tijekom cijele utakmice na gostujućoj klupi za pričuve.

U sjajnoj sezoni i dalje uživaju nogometaši Bresta koji su u prvom nedjeljnom ogledu 28. kola francuske Ligue 1, pred svojim navijačima, svladali Metz 4-3.

Utakmica nije dobro počela za Brest jer su gosti poveli već u šestoj minuti golom Traorea. Pogodak nije nimalo negativno utjecao na Brest koji je potpuno preokrenuo rezultat do kraja poluvremena. Redom su zabijali Chardonnet u 12., Doumbia u 31. i Mounie u 38. minute za 3-1 domaćina.

U nastavku je prvo Brest povećao prednost na 4-1 nakon gola Satriana u 60. minuti, a potom su gosti iskoristili domaću opuštenost. Gruzijac Mikautadze je postigao dva pogotka, u 74. i 80. minuti. Metz je smanjio na 3-4 i zaprijetio, ali Brest je ipak sačuvao prednost od jednog gola i tri boda.

S obzirom da je PSG u subotu remizirao sada je Brest smanjio zaostatak za vodećim Parižanima. Drugoplasirani Brest ima deset bodova manje. Metz je i dalje u vrlo teškoj situaciji, na pretposljednjem mjestu.