LOKOMOTIVA - HAJDUK 1:1 / Jesenski prvaci kiksali uoči derbija s Dinamom: Hajduk iščupao bod u Zagrebu, džoker s klupe heroj Bijelih

Tekstualni prijenos utakmice Lokomotiva - Hajduk mogli ste pratiti na poratlu Net.hr

8.12.2023.
16:12
Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 18. kola HNL-a Lokomotiva i Hajduk su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1-1 (1-0).

VELIKA POJAČANJA /

Poznati stručnjak HNL-a kritizirao Hajduk zbog igrača koji nisu u prvih 11: 'Bode u oči da oni sjede na klupi'

Domaće je u vodstvo doveo Silvio Goričan (25), a izjednačio je Yassine Benrahou (75).

Odmah na početku utakmice domaćini su umalo šokirali Hajduk. Nakon ubacivanja iz auta u petoj minuti Goričan je bio sam na lijevoj strani i snažno pucao, no njegov udarac je sjajno zaustavio Lučić. Kojih pet minuta nakon toga nakon toga opet je nakon ubačaja moglo biti vrlo opasno pred golom gostiju, no Tuci nije dobro reagirao na prvoj stativi.

Na prvu veliku priliku Hajduka gledatelji su čekali do 19. minute. Tada je Dajaku ubacio, Pukštaš u padu pucao, a Čavlina je bio na pravom mjestu i spasio domaćine. Nakon toga su uslijedila velike prilike na obje strane. Prvo je Lokomotiva u 22. opasno uzvratila - nakon kornera lopta je sigla do Tucija koji snažno puca i pogađa vanjski dio vratnice. Minutu nakon toga opet je tandem Dajaku - Pukštaš bio u akciji. Dajaku je centrirao, a Pušktaš se ubacio i pucao pored gola.

Vrlo brzo nakon toga pao je i gol. U 25 minuti Lokomotiva je visokim presingom osvojila loptu, Mudražija je ubacio, a Goričan glavom zakucao u mrežu. Samo tri minute kasnije Hajduk je bio blizu izjednačenja. Livaja je nakon ubacivanja Sahitija pucao s pet metara, a Čavlina sjajno obranio.

Utakmica se nakon toga primirila. Lokomotiva je nastavila prijetiti preko kontranapada i ubacivanjima, no do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika i ekipe su otišle na odmor s rezultatom 1:0 za domaćine.

Prvi su u nastavku zaprijetili nogometaši Lokomotive. Izveli su u 50. minuti opasnu kontru na čijem je kraju pucao Šotiček, no nije bio precizan. A petnaestak minuta kasnije, u 66., Hajduk je zatresao mrežu, zabio je Dajaku, no sudac ga je poništio zbog zaleđa.

Nakon toga uslijedila je opasda gola Lokomotive, a zaiskrilo je u 69. kada je u šesnaestercu srušen Kalik, no sudac je samo odmahnuo rukom.

Bijeli su nastavili pritiskati i u 75. minuti konačno uspjeli slomiti otpor domaćina. Zabio je Benrahou, igrač koji je ušao u igru s klupe samo dvije minute ranije. Uremović je ubacio, Livaja spustio loptu do Benrahoua koji volejem zakucava u mrežu.

Do kraja utakmice Hajduk je pokušao stići do novog pogotka i potpunog preokreta, Berhranou je opasno pucao iz voleja u 90., a Čavlina još bolje obranio i utakmica je završena rezultatom 1:1.

Utakmice hrvatskih rukometašica u drugom krugu možete uživo gledati na programu RTL Kockica te na platformi Voyo uz stručnog komentatora Filipa Brkića

__________________________________________________

Nogometaši Lokomotive i Hajduka u petak će otvoriti 18. kolo HNL-a. Gosti u Zagreb stižu s pedigreom jesenskog prvaka, a čak petorici igrača prijeti treći žuti karton koji automatski znači suspenziju za Vječni derbi koji se igra u nedjelju 17. prosinca. U Hajduku po dvije opomene imaju Zvonimir Šarlija, Emir Sahiti, Niko Sigur, Ivan Dolček i Anthony Kalik.

Susret počinje u 17.30 u Kranjčevićevoj, a u njoj će Bijeli imati veliku podršku svojih navijača.

"Momčad su koja voli igrati protiv velikih ekipa. Jako intenzivna ekipa, imaju dubinu, igraju jako brzo. Otkidali su bodove Dinamu, Osijeku, Rijeci. Bitno je da se prilagodimo zimskim uvjetima i da budemo još jedanput pravi", rekao je trener Hajduka Mislav Karoglan o Lokomotivi i nastavio:

"Imamo dva upitna igrača, uključujući Trajkovskog tri. Za prvih 11 konkurira 13 igrača. Uvijek imamo 15-16 igrača na dispoziciji da uđu."

Potom je odgovorio na pitanje kako mu se čini momčad i "bježe li misli prema Dinamu".

"Ne smiju bježati. Sreća da smo imali jutarnji trening kada je bio potop. Momčad je svjesna svega što sam pričao. Tablica je u ovom trenutku nerealna jer ima zaostalih utakmica. Nitko ti ništa neće pokloniti. Moraš uzimati bodove konstantno. Jedino tako možeš osvojiti titulu", istaknuo je.