DOJMOVI NAKON DERBIJA / BBC strašno hvali prodornog Vatrenog unatoč velikom porazu: 'On je superioran, fantastičan, boji ga se legendarni golman.'

Čak tri Hrvata igrala su u najvećem škotskom derbiju

3.9.2022.
16:05

U prvom ovosezonskom Old Firmu, najvećem derbiju škotskog nogometa Celtic je na svom stadionu deklasirao Rangers sa 4-0 (3-0) u susretu 6. prvenstvenog kola.

DOBRA FORMA /

Maestralna utakmica Vatrenog. Juranović upisao sjajnu asistenciju u novoj pobjedi Celtica

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45 minuta nakon kojih je Celtic imao prednost od 3-0.

Josip Juranović odigrao je čitav susret za Celtic, dok je kod Rangersa svih 90 minuta odigrao Borna Barišić, a Antonio Mirko Čolak je bio na terenu do 60. minute.

'Superiorno centrira'

Zanimljivo je da su komentatori BBC-ja iznimno hvalili Barišića, iako je njegova momčad izgubila četiri gola razlike: "Krasota od ubačaja s lijeve strane koju je izveo Borna Barišić za Antonija Čolaka, ali on je upropastio savršenu priliku za gol", rekao je legendarni Kenny Miller i nastavio:

"Barišić superiorno centrira s lijeve strane. To radi tako dobro da se Celticov golman Joe Hart boji izaći s crte i pokušati ih pokupiti. Još jedna fantastična lopta Borne Barišića, ali Čolak je prekratak." Zatim: "I opet odličan centaršut Borne Barišića, ali obrana Celtica brža je od Čolaka."

Vodeći Celtic ovim trijumfom zadržao je 100-postotni učinak sa 18 bodova, pet više od drugog Rangersa.