BBB-i prekinuli susret Zadra i Dinama

Kakva utakmica na Stanovima. Dinamo je u 5. kolu hrvatske nogometne lige pobijedio Zadar s 1:3, no rezultat susreta ostat će u sjeni incidenta kojeg su u 72. minuti napravili BBB-i.

18.8.2012.
22:45

Dinamo je vodio većim tijekom susreta na Stanovima, a onda su gostujući navijači u znak protesta protiv Zdravka Mamića napravili bakljadu zbog koje je sudac Bebek na 15-minuta morao prekinuti susret.

No, krenimo redom. Modri su krenuli odlučnije u susret, imali više od igre, a slijedom toga i stvorili nekoliko izglednih prilika za gol. Posebno je raspoložen bio Duje Čop koji je u prvom dijelu bio stalna prijetnja domaćoj obrani. Dvije velike prilike propustio je bivši hajdukovac u 21. i 22. minuti, ali treće je bila sreća. Nakon poluprilike Zadrana, Sammir je pobjegao u kontru, sjurio se po krilu, pronašao Čopa, a ovaj pogodio za vodstvo.

Držao je Dinamo bez većih poteškoća prednost cijelo poluvrijeme, a onda je Ivan Peko napravio veliku pogrešku. U 44. minuti zaradio je drugi žuti karton zbog čega je ranije morao napustiti teren. U drugom dijelu brojčana prednost domaćina se osjetila, Zadar je stalno prijetio, a velike prigode u 57. i 66 promašio je Jolić.

Potom je došla sporna 72. minuta, BBB-i su zasuli teren bakljama, a sucu Bebeku nije preostalo ništa nego da pošalje igrače u svlačionicu. Nakon 15-tak minuta igrači su se vratili na teren, a kratki predah bolje su iskoristili igrači Ante Čačića. Pokrivač je pronašao Sammira koji je ostao sam na 11 metara od zadarskih vrata i pogodio za 0:2.

No, deset minuta kasnije, točnije u 98. minuti, Ivančić je nakon kornera iskoristio gužvu u obrani gostiju i smanjio zaostatak. Konačan rezultat postavio je Sammir u 103. minuti s bijele točke, nakon što je Vida srušen na rubu kaznenog prostora domaćina.

Što reći na kraju? Možda najbolje ništa! Dinamo je osvojio nova tri boda na teškom gostovanju, a ostale detalje susreta možda je najbolje prepustiti HNS-u i disciplinskoj komisiji, ako ih je uopće briga.

Zadar - Dinamo 1:3 (0:1) 0:1 (28.) D.Čop, 0:2 (88.) Sammir, 1:2 (90.) J.Ivanćić, 1:3 (90.) Sammir (pen) Split - Cibalia 3:1 (1:1) 0:1 (36.) M.Bartolović, 1:1 (44.) A.Vitaić, 2:1 (48.) A.Vitaić, 3:1 (79.) M.Pehar Istra 1961 - Inter 3:1 (1:1) 1:0 (8.) S.Križman, 1:1 (44.) M.Kramarić, 2:1 (75.) T.Havojić, 3:1 (85.) I.Jugović Osijek - Rijeka 1:1 (1:0) 1:0 (10.) A.Perošević (pen), 1:1 (67.) G.Mujanović Petak:Zagreb - Slaven (1:2) 1:1 0:1 (23.) M.Oršulić (og), 1:1 (40.) B.Abdurahimi, 1:2 (51.) M.Grgić

TABLICA: 1. Dinamo Zagreb 5 4 1 0 +6 13 2. Slaven Koprivnica 5 4 0 4 +6 12 3. Lokomotiva 5 3 2 0 +5 11 4. Hajduk Split 5 3 2 0 +5 10 5. Osijek 5 2 3 0 +4 9 6. Split 5 3 0 2 +3 9 7. Istra 1961 5 2 1 2 +0 7 8. Rijeka 5 1 3 1 -1 6 9. Inter Zaprešic 5 0 2 3 -6 2 10. Zadar 5 0 2 3 -6 2 11. Cibalia 5 0 1 4 -7 1 12. Zagreb 5 0 0 5 -9 0