Nogometaši Bayerna rutinski su odradili gostovanje kod moskovskog CSKA u Areni Himki i upisali drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka. Kao i protiv Manchester Cityja u 1.

30.9.2014.
13:50

CSKA: Akinfejev, Mário Fernandes, Ignjašević, A. Berezutski, V. Berezutski, Schennikov, Z. Tošić, G. Milanov, R. Jeremenko, Natcho, Musa

BAYERN MUNCHEN: Neuer, Dante, Benatia, Bernat, Lahm(C), Alaba, Xabi Alonso, Götze, R. Lewandowski, Robben, T. Müller

Strijelci: Müller (22'-11m)

Strijelac pobjedničkog gola bio je Thomas Müller iz jedanaesterca još u prvom poluvremenu.

Valja reći da je Bayern apsolutno zaslužio pobjedu s obzirom na prikazano na travnjaku, iako je i CSKA imao svoje prilike. Posebno će žaliti domaćini za onima Muse i Tošića iz prvog poluvremena.

Sastav Pepa Guardiole očekivano je dominirao u posjedu lopte od početka do kraja, ali nisu uspijevali zabiti iz igre. Trenutak odluke zbio se u 21. minuti kada je Fernandes oborio Marija Götzea na vrhu kaznenog prostora, a škotski sudac Collum je bez previše razmišljanja pokazao na bijelu točku. Müller je zabio rutinski, poslavši vratara Akinfejeva u jednu, a loptu u drugu stranu.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Najveće prilike CSKA je imao u 37. minuti kada je Musa pobjegao svojim čuvarima i iskosa s lijeve strane unutar kaznenog prostora pucao prema Bayernovom golu. Neuer je njegov udarac zaustavio, a kasnije je priliku s ruba kaznenog prostora propustio Tošić koji je pucao visoko preko gola.

U drugom poluvremenu Bayern je rutinski držao loptu u posjedu i nije davao Moskovljanima priliku da organiziraju suvisli napad.

Kažimo da je utakmica odigrana u komornoj atmosferi bez gledatelja zbog UEFA-ine kazne CSKA-u. Krovna europska nogometna organizacija kaznila je ruskog prvaka zbog rasističkih ispada njegovih navijača u prošlosezonskom okršaju protiv Viktorije Plzen.

Skupina E:

CSKA Moskva-Bayern 0-1 (Mueller 22pen)

Manchester City-Roma 1-1 (Aguerro 4pen/Totti 23)

1 Bayern 2 2 0 0 2:0 6

2. AS Roma 2 1 1 0 6:2 4

3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1

4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0

Skupina F:

Apoel N.-Ajax 1-1 (Manduca 31pen/Andersen 28)

PSG-Barcelona 3-2 (David Luiz 10, Verratti 26, Matuidi 54/Messi 12, Neymar 56)

1. PSG 2 1 1 0 4:3 4

2. FC Barcelona 2 1 0 1 3:3 3

3. Ajax Amsterdam 2 0 2 0 2:2 2

4. APOEL Nikosia 2 0 1 1 1:2 1

Skupina G:

Schalke 04-Maribor 1-1 (Huntelaar 56/Bohar 37)

Sporting L.-Chelsea 0-1 (Matić 34)

1 Chelsea 2 1 1 0 2 1 4

2 Maribor 2 0 2 0 2 2 2

2 Schalke 04 2 0 2 0 2 2 2

4 Sporting 2 0 1 1 1 2 1

Skupina H:

BATE Borisov-Athletic Bilbao 2-1 (Poljakov 19, Karnickij 41/Aduriz 45)

Šahtar Donjeck-Porto 2-2 (Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85/Jackson Martinez 89pen, 90+4). Promašeni penal: Brahimi (Por, 35).