VELIKANI USPJEŠNI / Bayern pobjegao Borussiji Dortmund na plus četiri: Liverpool stigao do šeste uzastopne pobjede

Bayern je stigao do nove pobjede u Bundesligi, a Liverpool u Premier ligi

6.5.2023.
20:50

Nogometaši Bayerna pobijedili su Werder u Bremenu s 2-1 u 31. kolu njemačkog prvenstva i povećali prednost u odnosu na Borussiju Dortmund na četiri boda.

VELIKA TRI BODA /

Inter u borbi za Ligu prvaka pokorio Rim i upisao četvrtu uzastopnu pobjedu: Kapetan Brozović odigrao 90 minuta

Bayern se u prvom poluvremenu mučio sa suparnikom iz Bremena, da bi tek u drugom poluvremenu slomio njihov otpor. Prvo je u 62. minuti Serge Gnabry bio uspješan iz blizine, da bi 11 minuta kasnije Leroy Sane povisio vodstvo. Niklas Schmidt potom je sjajnim golom iz daleka dao nadu domaćima, ali do preokreta nisu uspjeli.

Pobjedom Bavaraca izabranici Thomasa Tuchela sada imaju četiri boda prednosti u odnosu na Dortmund. Borussia će u nedjelju ugostiti Wolfsburg u jedinom zaostalom susretu 31. kola.

Šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Liverpoola svladavši na svom Anfieldu Brentford sa 1-0 u subotnjoj utakmici 35. kola Premier lige.

Mohamed Salah je u 13. minuti postigao svoj 19. ligaški pogodak u ovoj sezoni i donio momčadi Juergena Kloppa 18. prvenstvenu pobjedu.

Liverpool je sa 62 boda iz 35 utakmica na petoj poziciji i ima samo bod manje od Manchester Uniteda koji drži četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka. No, momčad iz Manchestera ima i dvije utakmice manje.