NASLOV SVE DALJE / Barišić zamijenjen u šokantnom prvenstvenom porazu Rangersa

Veliki je to kiks Rangersa koji se imao priliku pobjedom približiti Celticu na svega bod zaostatka

14.4.2024.
15:32

Snovi Rangersa o osvajanju naslova škotskog nogometnog prvaka doživjeli su veliki udarac šokantnim porazom 2-3 na gostovanju kod Ross Countyja.

DVA PUTA VODILI /

Novi kiks aktualnog prvaka: Zabio im igrač kojeg su posudili davljeniku

U posljednjem susretu 33. kola škotskog prvenstva Ross County je priredio veliko iznenađenje porazivši prvi puta u povijesti Rangers sa 3-2. Bila je to 22. međusobna utakmica ovih klubova i tek prva pobjeda kluba sa stadiona Global Energy.

Veliki je to kiks Rangersa koji se imao priliku pobjedom približiti Celticu na svega bod zaostatka, a potom u srijedu u odgođenom susretu protiv Dundeea možda i preuzeti vrh ljestvice.

Gosti su poveli u 15. minuti autogolom Jacka Baldwina, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s tri gola u nizu. Strijelci su bili Simon Murray (47), George Harmon (50) i Joshua Sims (69). James Tavernier je u 89. minti iz jedanaesterca smanjio na 2-3.

Borna Barišić je za Rangers igrao do 54. minute.

"Jako sam razočaran jer nismo odigrali dobru utakmicu. Primili smo lagane golove, s loptom ili bez nje danas nije bilo dovoljno dobro, tako da sam jako razočaran," kazao je menadžer Rangersa Philippe Clement BBC.

Celtic sada vodi sa 78 bodova, Rangers ima 74 i susret manje, dok je Ross County na pretposljednjem, 11. mjestu sa 30 bodova, 12 više od posljednjeg Livingstona.