ATHLETIC S DVA IGRAČA MANJE ŠOKIRAO BARCELONU: / Katalonski gigant poskliznuo se na vrućem San Mamésu

U prvom susretu osmine finala španjolskog kupa Kralja između Athletic Bilbaoa i Barcelone, baskijski nogometaši u četvrtak navečer slavili su rezultatom 2-1.

5.1.2017.
23:06
Pixsell

Spuštene glave i tužna lica Barceloninih nogometaša rekli su sve! Imala je Barca sjajnu priliku u doslovno posljednjoj sekundi susreta zabiti pogodak, ali je lopta Jordija Albe završila u okviru Athleticovog gola.

Katalonci su od 74. minute imali i igrača više, a posljednjih deset minuta i dva igrača prednosti no nisu uspjeli izboriti barem neodlučeni rezultat.

Barcelona je u prvih 28 minuta susreta dobila dva gola. Za 1-0 u 25. minuti strijelac je bio Aduriz. Presječeno je jedno Iniestino dodavanje, a Garcia i Aduriz su odigrali brzi napad kojeg Katalonci nisu uspjeli zaustaviti.

Samo tri minute poslije za 2-0 zabio je Iñaki Williams. Alba je loše raščistio jednu opasnot, a Aduriz je vratio loptu u kazneni prostor odakle je Williams strašnim poluvolejem pospremio loptu iza nemoćnog Ter Stegena.

Zanimljivo, ali Athletic je zabio više golova vrataru Ter Stegenu od bilo koje momčadi u svim natjecanjima od kad je Nijemac došao u Barcelonu.

Barca je do kraja poluvremena imala nekoliko prilika, no Gorka Iraizoz je sačuvao mrežu nedirnutom.

Ipak, gosti su u 52. minuti smanjili sjajnim pogotkom Lionela Messija iz slobodnog udarca. Uzela su Katalonci stvar u svoje ruke, napadali Bilbao, ali žilavi Baski bili su disciplinirani u obrani. I vruće glave!

Naime, u 74. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Raul Garcia, a u 80. minuti je pocrvenio i Iturraspe.

Španjolski prvak je s dva igrača više navalio po izjednačenje, ali nije uspio. Rakitić je u 71. minuti zamijenjen Andreom Gomesom. Uzvrat je 11. siječnja na Camp Nou.

REZULTATI:

Athletic Bilbao - Barcelona 2-1

Igrano u srijedu Real Madrid - Sevilla 3-0 Alcorcon (II) - Cordoba (II) 0-0 Real Sociedad - Villarreal 3-1

Igrano u utorak: Deportivo Coruna - Alaves 2-2 Las Palmas - Atletico Madrid 0-2 Osasuna - Eibar 0-3 Valencia - Celta Vigo 1-4