Nogometaši Barcelone osvojili su u srijedu još jedan trofej. U finalu Katalonskog kupa pobijedili su gradskog rivala Espanyol nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

30.5.2013.
12:39

Osnovni je dio utakmice koja je igrana u Lleidi završio rezultatom 1:1, a Barcelona se izvukla u samoj završnici. Espanyol je, naime, vodio od 20. minute kada je strijelac bio Portugalac Simao Sabrosa, a za Barcelonu je tek u 89. minuti izjednačio Cesc Fabregas.

Obje su momčadi u sudačkoj nadoknadi ostale s igračem manje jer su zbog međusobne razmirice isključeni Christian Stuani i Alex Song.

Prilikom izvođenja penala najprije je neprecizan za klub s Camp Noua bio Xavi, ali su njegov promašaj ispravili Fabregas, Gerard Pique, Alexis Sanchez i David Villa. Za Espanyol su pogodili Wakaso Mubarak i Martin Petrov, a trofej iz ruku su klubu izbili Diego Colotto i Joan Verdu.

Za Barcelonu je ovo sedmi osvojeni Katalonski kup, dok je Espanyol ostao na šest naslova.